گروه دوران
بسته
(0) دانلود فایل
شما هیچ موردی قابل دانلود ندارید!
شماره تماس : 43585
دسته بندی ها
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  دوره آموزشی بلاک چین

  دوره آموزشی بلاک چین

  بلاک چین چیست؟


  تکنولوژی Blockchain تکنولوژی است که امکان دسترسی به یک توافق چندین طرفه را جهت اطمینان بر صحت یک معامله به روش غیر متمرکز فراهم می کند و نتایج آن به طور دائمی در یک پایگاه داده مشترک که به نام blockchain شناخته می شود ثبت می گردد، که از نظر رمزنگاری امن می باشد.


  از آنجا که بلاک چین در میان همه شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته شده است .هیچ کس مالکیت انحصاری اطلاعات آن را ندارد . این باعث می شود اطمینان داشته باشیم که اطلاعات قابل دستکاری نمی باشند. زیرا از پیکربندی بلوک های چندگانه استفاده می کند ، امروزه از روش های مختلفی برای رسیدن به آن استفاده می کنند (الگوریتم های توافق یا اجماع) که بسته به نوع شبکه Blachchain ، به عنوان مثال امروزه بلاک چینی که به نام بیت کوین شناخته شده است به عنوان یک شبکه غیر مجاز عمل می کند ، که در آن هر کسی می تواند مشارکت داشته باشد . در عوض ، بسیاری از شرکت ها انتخاب کرده اند که یک Blockchain مجاز که در آن تنها نهادهای شناخته شده عمل می کنند، شرکت داشته باشند . زیرا این مدل حریم خصوصی، سرعت، و ابزارهای اداری برای مدیریت شبکه را دارا می باشند.


  ایجاد یک سطح جدید از اطمینان


  نوآوری اصلی بلاک چین به وجود آوردن خودکار سطح مناسبی از اطمینان و اعتماد به نفس می باشد که طرفین معامله از آن بهره مند می شوند. تراکنشها در یک فضای جمعی حل و فصل می شوند و در یک فهرست توزیع شده قرار می گیرند، که نیاز به شخص ثالثی جهت ایجاد یک اعتماد را فراهم می کند . شرکت کنندگان می توانند به طور مستقیم از بلاک چین به عنوان منبع حقیقی و مورد اعتماد جهت ارتباط با جاهای دیگر استفاده کنند. این اعتماد تعبیه شده برای مصرف کنندگان، شرکت ها و دولت ها تا به طور خودکار هر گونه از معاملات خود را مدیریت می کنند.


  اکونومیست به این قابلیت اشاره می کند "ماشین اعتماد" که اساسا ما را تغییر خواهد داد.
  "اتوماسیون اعتماد" می تواند به طور چشمگیری کسب و کار را ساده تر کند. فرآیندها با حذف نیاز به واسطه ها که جهت هماهنگی تبادل اطلاعات و یا دارایی های مهم کسب و کار که قبلا مورد نیاز بود بسیار ساده تر خواهند شد.

   


  انقلاب بلاک چین چیست؟


  ظهور اقتصاد API، نحوه استفاده از فناوری در شرکت ها را تغییر داده است. با این حال، اگر چه تکنولوژی پیشرفته است، روش های انجام تجارت در اینترنت با سرعت بالایی در حال گسترش نیست. سازمان های امروزی باید به طور فزاینده ای مدیریت داده ها و معاملات را در میان تعداد زیادی از احزاب غیر قابل اعتماد، با چالش های تجاری در برابر شفافیت، پیچیدگی و امنیت رو به رو هستن

  شفافیت:
  در خرید فروش یک محصول در سراسر زنجیرخ تامین جهانی منجر به چالش در شناسایی آن محصول از لحاظ ، اصل یا تقلبی بودنت ، سلامت و ایمنی رو به رو هستیم


  پیچیدگی:
  امروزه د تجارت های جهانی شامل واسطه های متعدد مانند موسسات مالی، کارگزاران و اشخاص ثالثی است در نتیجه منجر به افزایش هزینه های انجام کسب و کار خواهد شد.


  امنیت
  معماری متمرکز اطلاعات در تمام برنامه ها، کاربران و دستگاه های مربوط به هکرهای غیر قابل اعتماد فقط از یک نقطه واحد برای حمله به می توانند استفاده کنند که در حال کنترل جهت جلوگیری از دسترسی غیر مجاز می باشد.

  ! فن آوری های مبتنی بر Blockchain می تواند پایه ای برای اعتماد به شرکت از طریق دیجیتالی کردن فرآیندهای کسب و کار باشد،
  تقسیم بندی دارایی ها و کدگذاری قراردادهای پیچیده می باشد. این تکنولوژی ها می توانند اکوسیستم های تجاری ، متشکل از اکوسیستم های مختلف که در آن هم شرکای داخلی و هم خارجی، برای تعامل ایمن و تعامل بدون دخالت انسان که به طرز چشمگیری ساده سازی عملیات رابرای شرکت های بزرگ فراهم می کند را به وجود آورده است.

   

  اهمیت این فرصت چه میزان است؟


  به طور سنتی موسسات مانند بانک ها، دولت ها و شرکت ها نقش مدیریت ریسک را برای تسهیل بازی ایفا کرده اند در تجارت و بازرگانی. اکنون، برای اولین بار، سازمان ها می تواند از این تکنولوژی را برای مدیریت خطر و عدم اطمینان استفاده کنند و کاهش هزینه های معامله های روزمره کسب و کار خود را فراهم نمایند.


  این تحول وعده می دهد تا تأثیر قابل توجهی برروی اقتصاد گسترده ما داشته باشد. انتظار میرود که اقتصاد برنامه ریزی شده برای تحقق بخشیدن به کارآیی و ارزش کسب و کارهای جدید است که تا سال 2030 بیش از 3 تریلیون دلار براورد شده است.
  به طور عمده توسط جریان نقدی بهبود یافته، پروژۀ دارایی، و ایجاد دارایی بومی، و همچنین کسب و کار مبتنی بر اعتماد است.


  ! همانطور که اثرات blockchain در سراسر اقتصاد ما نفوذ می کند. فرایند های کسب و کار صنایع را به زیرساخت های متمرکز متکی خواهد نمود.


  زنجیره تامین
  Blockchain تولید کنند گان را قادر می سازد که روند اجرایی و ردیابی کالاهای خود را از ابتدا تا رسیدن به مقسد در یک زنجیره تامین بهبود بخشد و نیز ایجاد برنامه های کاربردی جدید در زمینه مبارزه با جعل، تامین مالی، تامین کننده و خریدار یا مدیریت هر گونه اختلال در زنجیره تامین را نظارت کند.

   

  اینترنت اشیاء
  مدل غیر متمرکز و مستقل بلاک چین برای اینترنت اشیاء بنیادی ایده آل می باشد. این مدل ، مدل تک نقطه ای شکست را حذف می کند و باعث ایجاد امنیت بیشتر می شود . و پلت فرم انعطاف پذیر که در آن دستگاه ها می توانند اجرا شوند راایجاد می نماید.


  شهرهای هوشمند
  Blockchain برای ایجاد امنیت و سربرگ مشترک برای مدیریت اطلاعات در زمان واقعی در زمینه حمل و نقل، انرژی، و آب و برق به شهرها کمک می کند که چگونگی ارتباط آنها را ساده تر شود. مصرف منابع را کاهش دهند و داده ها را با اشخاص ثالث مجاز و مردم به اشتراک بگزارند

   

  شرایط ساخت سازمان با تکنولوژی بلک چین آماده است:

   اکثر تلاش های Blockchain در حال حاظر هنوز در حال آزمون و خطا می باشد. مراحل، و بسیاری ازمفاهیم در حال گسترش هستن همانطور که پذیرش بلوچین ها مجاز به تکامل هستند.

  چالش های اصلی:

  همانطور که می دانید سازمان‌ها پلتفرمهایی را ارزیابی می‌کنند، به دنبال پاسخ می‌گردند که مجموعه‌ای از استانداردها که نیازهای پیچیده را برآورده می‌کنند در این بخش وجود داشته باشد.


  اگرچه blockchain یک تکنولوژی تبدیلی است، سازمان‌ها در نهایت به دنبال صنعت هستند و راهکارهایی برای تبدیل فرایندهای کسب‌ و کارخود. شرکت های بزرگ با دارا بودن روابط تجاری پیچیده به دنبال ایجاد شبکه های بلاک چینی در مقیاس خود هستند که ارزش حقیقی اتصال خود را با سایر اتصالات مستقل شبکه های بلاک چین ایجاد نمایند. چناچه شرکت ها به سمت مقیاس های بزرگ حرکت می کنند، جهت این توسعه به دنبال شرکای مناسب هستند تا به موفقیت آنها کمک کنند. از این رو شرکت سیسکو در حال توسعه یک برنامه جامع است. جهت توسعه کسب و کار خود به وسیله ایجاد کسب و کار مبتنی بر اعتماد در شبکه های بلاک چین

  چارچوب سیسکو:
  چارچوب بلاک چین سیسکو (Cisco Blockchain) مولفه های لازم برای یک سیتم ساده ، امن ، مقیاس پذیر را توضیح می دهد، که مبتنی بر فناوری مناسب شرکت سیسکو است. چهارچوب بلک چین از گروه های مرجع زیر تشکیل شده است:
  1. پلت فرم
  2. واسط ها
  3. زیرساخت
  4. شبکه و امنیت
  5. تجزیه و تحیلیل

  نمای پلت فرم:
  سیسکو در حال ساخت یک پلت فرم از blockchain است برای برای برآورده کردن نیازمندی‌های مورد استفاده صنایع مختلف و خدمات مورد نیاز آنها که توسط یک معماری کاملا سازگار تعریف شده‌است که پیاده سازی خاص را ممکن می‌سازد و نیز قادر می‌سازد که در طول زمان ارتقا داده شوند، ویژگی‌های جدیدی که به عنوان فن‌آوری‌های blockchain معرفی شده‌اند و با بهره‌گیری ازالگوهای طراحی مدرن همچون micro service. این معماری به آینده کمک می‌کند برای اثبات سرمایه گذاری یک شرکت در blockchain . پلتفرم شامل چندین لایه است که هر کدام شامل Subservicesهای متعددی، که قابلیت سفارشی سازی را دارند می باشد.


  واسطه ها:
  هنگام ارزیابی هر یک از شرکت‌های تازه‌ تاسیس تکنولوژی بلاک چین ، مهم است که به گسترش آسان و مدیریت شبکه رادر نظر گرفت، همچنین توسعه برنامه‌های کاربردی با بهترین ابزار و ادغام با سیستم‌های موجود رافراهم نماید.چارچوب blockchain ما شامل رابط هایی که قابلیت لازم برای اجرای این اهداف را در بر داشته و سهولت استفاده کلی راافزایش می‌دهد.


  زیرساخت و شبکه:
  سخت افزارهای سیسکو مستقل از چهارچوب های بلاک چین ، مجموعه از استاندارد ها را برای رسیدن به مخاطرات ایمن در سطح زیرساخت تعریف می کند، از جمله : معماری های مرجع برای استقرار در محل مورد نظر ودر منطقه حفاظت شده یا همان DMZ در ابرهای پردازشی ، یا از طریق استقرار هیبریدی (ترکیبی).
  علاوه بر این، این پلت فرم انعطاف‌پذیری را برای انتخاب فن‌آوری‌های زیرساخت، از جمله ماژول های امنیتی سخت‌افزار و ابزارهای بهینه سازی WAN را فراهم می‌کند.


  امنیت ، تجزیه و تحلیل
  یک تصور رایج و غلطی وجود دارد که طبیعت توزیع بلاک چین ها ، ذاتا ایمن هستن. ولی در واقع اگر معیارهای طراحی صحیح آن رعایت نشود


  مستعد تهدیدهایی ذیل می باشد:


  1. Distributed-denial-of-service (DDoS) and Sybil attacks
  2. Attempted collusion between blockchain nodes: the private blockchain equivalent of a 51 percent attack
  3. Exploiting vulnerabilities in smart contracts, including reentrancy attacks
  4. Routing attacks
  5. Side-channel attacks at the infrastructure layer
  6. Replay attacks


  چارچوب blockchain سیسکو به صورت امنیت End-to-End و تجزیه و تحلیل، که لایه زیرساخت را تا لایه واسط. حفاظت می نماید طراحی شده است. یک دیوارآتش کاربردی blockchain، یا BAF مشابه دارد که برای یک دیوارآتش کاربردی وب (WAF)، که جهت شناسایی و حفاظت استفاده می شود، مقابله با بردارهای حمله مختلف از طریق بازرسی از الگوهای غیرعادی استفاده می کند و از تجزیه و تحلیل برای مثال، یک BAF ممکن است ترافیک غیرعادی را تشخیص دهد از نماینده‌ای که می‌تواند نماینده یک حمله DDoS باشد.


  Analytics نیز عملکرد the را اندازه‌گیری می‌کنند شبکه‌ای برای فراهم نمودن SLA های سازمانی و تضمین خدمات.
  رهبری سیسکو در شبکه‌های امنیت شبکه و تجزیه و تحلیل کاربرد به بازتعریف امنیت و تجزیه و تحلیل برای شرکت blockchain کمک می‌کند.


  یک فایروال برای بلاکچین (BAF ) مانند فایروال تحت وب (WAF ) برای ایجاد امنیت بیشتر در نظر گرفته شده است. حملات DDOS و غیر را تجزیه و تحلیل می کند. ور در کل به تعریف مجدد و اصلاح امنیت و تجزیه و تحلیل بلاک چین کمک می کند.

   

  ایجاد یک اکوسیستم برای راه حل های صنعتی:

  زمانی که شرکت ها راه حل های تجاری و موارد مورد استفاده در صنعت را مورد بررسی قرار می دهند، علاوه بر استانداردهای خط مشی به دنبال شرکایی برا ایجاد راه حل های در سطح مقیاس های بزرگ هستند، از جمله:
  1. ارائه دهندگان خدمات ابری
  2. System integrators
  3. متخصصان صنعت

  سیسکو در حال ساخت یک اکوسیستم برای پشتیبانی از پیاده سازی بلوک چینی است که ارائه دهندگان خدمات، ISV ها، همچنین
  شرکای مشاوره برای ایجاد راه حل های صنعتی یاری نماید، تا در آینده، مشتریان و شرکای خود را به طور کامل به طور کامل از امکانات این فناوری جدید استفاده می کند.


  نتیجه‌گیری:
  blockchain دارای پتانسیل تغییر قوانین از طریق خودکار کردن قواعد بازی است. اعتماد، افزایش شفافیت و تسهیل فرایندهای کسب‌وکار را در بر میگیرد با این حال، برای آزاد کردن پتانسیل کامل آن، باید براساس یک مجموعه‌ای از استانداردها که نیازهای پیچیده جامعه را برآورده می‌کنند، اقدام نمود.

  انصراف از نظر