گروه دوران
بسته
(0) دانلود فایل
شما هیچ موردی قابل دانلود ندارید!
شماره تماس : 43585
دسته بندی ها
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  دوره آموزش ماژول F5 BIG-IP DNS

  دوره آموزش ماژول F5 BIG-IP DNS

  DNS کلید اتصال به مشتری ها است.

  DNS همچنان یکی از خدمات کاربردی موجود است که کمتر به آن توجه شده است. نقش آن تا حدی اهمیت دارد، که میتوان گفت شکست آن فاجعه بار است. اگر هر سیستم DNS پاسخ به درخواست ها را متوقف کند، در عرض چند دقیقه اقتصاد دیجیتال را به زانو درآورده است.


  بدون توانایی ترجمه نام دامنه به آدرس های IP، برنامه ها به راحتی کار خود را متوقف می کنند. بهرحال، این سیستم برای این طراحی شد که ما نمی توانستیم آدرس های IP را مانند آدرس های سایت ها به خاطر بسپاریم.


  هنگامی که ما به پاسخ های State of Application Services 2019 نگاه می کنیم، جای تعجب نیست که DNS تهدیدی برای ورود به پنج سرویس برتر ارائه شده ی امروزه باشد. هنگامی که ما این دیدگاه را به ارائه دهندگان مخابرات متمرکز می کنیم، افزایش 10 درصدی در میزان استقرار را مشاهده می کنیم، که از 68 درصد دیگر صنایع به 79 درصد ارائه دهندگان مخابرات افزایش می یابد.


  نقش برجسته DNS در مخابرات تعجب برانگیز نیست. چون بسیاری از صنایع دیگر و اکثر مصرف کنندگان به طور مستقیم و غیرمستقیم بر ارائه دهنده خدمات DNS خود متکی هستند. DNS توسط ارائه دهندگان خدمات، به مشتریان ارائه داده می شود. این شامل اپراتورهای موبایل و کابلی است. این سرویس های DNS است که شما را قادر می سازد چراغ ها را بعد از اینکه جایی را ترک می کنید خاموش کنید یا وقتی کسی در حال نزدیک شدن به در ورودی است دزدکی نگاهش کنید و یا شام سفارش دهید.


  بدون DNS، اقتصاد دیجیتال مرده است، و قادر به دسترسی به برنامه های بحرانی که تجربه های متصل را فعال می کنند - در همه جا – نمی باشد.

   

  DNS و عملکرد برنامه
  DNS همچنین یک جزء حیاتی از عملکرد برنامه است. از آنجایی که 80-90٪ برنامه ها امروزه بر اجزای شخص ثالث تکیه می کنند یا شامل API هایی هستند که نیاز به پردازش server-side دارند، رزلوشن DNS سریع برای حفظ عملکرد برنامه کاربردی حیاتی است. هر مولفه ای که به یک منبع شخص ثالث دسترسی پیدا می کند نیاز به جستجو دارد، که به معنی زمان در سیم و زمان پردازش است. پاسخ های آهسته می توانند عملکرد را مختل کرده و مشتریان را ناراحت کنند.


  همانطور که در گزارش جهانی عملکرد DNS جهانی 2018 اشاره شد:
  به طور کلی، کاربران در مناطق با اتصال مناسب اینترنت باید یک پاسخ را در چند ده میلی ثانیه (ms) انتظار داشته باشند، نه چند صد میلی ثانیه. تاخیر حتی در حد 250 میلی ثانیه برای یک سایت برای شروع بارگذاری، برای بیشتر کاربران قابل توجه خواهد بود.
  تقریبا هیچ تجربه ی متصلی وجود ندارد که بواسطه حضور و سرعت DNS تحت تاثیر قرار نگرفته باشد.. حتی توستر شما، سیستم ناوبری شما، رسانه اجتماعی شما ، و Netflix شما.


  به همین دلیل است که همیشه چنین کمبود توجهی به DNS دلسردکننده بوده است. این بویژه زمانی که شما اهمیت SaaS را در کسب و کار امروز را می بینید، درست به نظر می رسد. طبق گزارش فوق، تقریبا نیمی (44٪) از 25 ارائه دهندگان برتر SaaS به یک ارائه دهنده DNS تکیه دارند. این بدان معنی است که سرورهای اولیه و ثانوی آنها توسط یک ارائه دهنده ی واحد میزبانی و مدیریت می شوند.

   

  DNS و اقتصاد دیجیتال
  در حالی که ربودن DNS و مسمومیتِ کَشcache poisoning"" معمولا به عنوان خطرات امنیتی ذکر می شوند، واقعیت این است که ماهیت DNS آن را در معرض خطر قرار می دهد. DNS یک سرویس عمومی است و باید باشد. نمی تواند در پشت کنترل دسترسی یا سایر سرویس های امنیتی پنهان شود. به این معناست که DNS باید در امر دفاع از کسب و کار در برابر حملات، از تیم های زیرساخت و امنیتی توجه بیشتری را دریافت کند.


  درباره DNS فراموش نکنید که ارزیابی امنیت و معماری آن را بطور سالانه انجام دهید و اقدامات لازم برای محافظت از آن را در نظر داشته باشید. این شامل امنیت در برابر آخرین حملات DDoS و محافظت از پاسخ پرس و جوهای DNS از تغییر مسیرهای مسمومیتِ کَش نیز می شود. به دنبال راهی برای توزیع بیشتر مسئولیتهای DNS در بین بیش از یک ارائه دهنده باشید و نقشی که متعادل سازی بارگذاری سرور جهانی در حفظ حضور دیجیتال زنده شما در برابر یک حمله دارد را مورد توجه قرار دهید.
  اگر میخواهید در اقتصاد دیجیتالی موفق شوید، نمیتوانید DNS و دوره آموزش ماژول F5 BIG-IP DNS را نادیده بگیرید.

  انصراف از نظر