برگزاری دوره های آموزش شبکه

به طور کلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مفهوم شبکه های کامپیوتری و یا همان Network، به گروهی ایجاد شده از سیستم های کامپیوتری شامل: سخت افزارها، نرم افزار شبکه ای و ابزار و تجهیزات ایجاد کننده ارتباط نظیر کابل های شبکه و یا تجهیزات ارتباطی بی‌سیم می باشد. شبکه های کامپیوتری را می توان به دو بخش اصلی به نام: شبکه های سخت افزاری (Passive) و شبکه های نرم افزار(Active) تقسیم کرد.
شبکه های سخت افزاری شامل تجهیزات فیزیکی مانند: روتر، سویچ، کابل، سرور، استوریج ها و … و شبکه های نرم افزاری شامل تجهیزات و ابزارهایی مانند: سیستم عامل های ویندوزی و لینوکسی، برنامه ها و اپلیکشن ها و … می باشد.

02143585266

پاسخگوی سوالات شما هستیم.

دسته بندی دوره‌های شبکه

تقسیم بندی شبکه بر اساس پسیو و اکتیو

سخت افزار شبکه (Network) تک تک اجزای یک سیستم شبکه است که وظیفه انتقال داده و تسهیل عملیات شبکه کامپیوتری را بر عهده دارند. اگرچه یک شبکه شامل اجزای سخت افزاری زیادی است، چندین دسته اساسی وجود دارد که در دوره شبکه بعنوان مبنای آموزش شبکه قرارگرفته است و عملیات کامل یک سیستم شبکه را تشکیل می دهند.

شبکه دسته‌های مختلف و انواع عملکرد های خاصی را دارد. زیرساخت های اصلی شبکه توسط اجزای متصل به چند دسته از انواع سخت افزار شبکه به یکدیگر متصل می شوند.

دستگاه‌های تخصصی مانند سوئیچ ها، روترها و نقاط دسترسی پایه شبکه های کامپیوتری را تشکیل می دهند.

سوئیچ ها به کامپیوترهای داخلی، چاپگرها، سرورها و سایر دستگاه ها در شبکه های خانگی یا سازمان ها متصل می شوند و به آن‌ها کمک می کند. نقاط دسترسی کلیدهایی هستند که دستگاه ها را بدون استفاده از کابل به شبکه متصل می کنند.

روترها شبکه ها را به شبکه های دیگر متصل کرده و به عنوان اعزام کننده عمل می کنند. آنها داده های ارسال شده به شبکه را تجزیه و تحلیل می کنند، بهترین مسیرها را برای آن انتخاب می کنند و در راه خود ارسال می کنند. روترها خانه و تجارت شما را به دنیا متصل می کنند و به محافظت از اطلاعات در برابر تهدیدات امنیتی خارجی کمک می کنند.

در آموزش شبکه پسیو سوئیچ ها و روترها از جهات مختلف و متفاوت مورد بررسی قرار می گیرند، یک تفاوت اصلی در نحوه شناسایی دستگاه های نهایی است. سوئیچ لایه 2 یک دستگاه را با آدرس MAC سوخته خود به طور منحصر به فرد شناسایی می کند. روتر لایه 3 به طور منحصر به فرد اتصال شبکه دستگاه را با آدرس IP اختصاص داده شده به شبکه مشخص می کند.

برای افرادی که به تازگی با تجهیزات شبکه آشنا شده اند و وارد عرصه آموزش شبکه شده اند باید گفت، امروزه اکثر سوئیچ ها دارای سطحی از قابلیت های مسیریابی هستند.

یک دوره شبکه سخت افزاری، آدرس های MAC و IP به ترتیب دستگاه‌ها و اتصالات شبکه را به طور منحصر به فرد در یک شبکه تعریف می کنند. آدرس MAC شماره ای است که توسط سازنده دستگاه به کارت رابط شبکه (NIC) اختصاص داده می شود. آدرس IP شماره ای است که به اتصال شبکه اختصاص داده شده است.

بخش اکتیو شبکه همانطور که از نام آن پیداست، بخش فعال شبکه را در بر می‌گیرد. سیستم نرم افزاری فعال شبکه که در آموزش شبکه مجزا از دوره شبکه پسیو است و آموزش شبکه در این حوزه بر پایه راه اندازی و حفظ و نگهداری نرم افزاری است.

نصب و پیکربندی موارد نصب شده در مرحله اولیه شبکه، تنظیم و پشتیبانی خدمات ایمیل و پشتیبان گیری سرور ها، ارائه خدمات صدا بر روی اینترنت VoIP و بررسی و نظارت بر تنظیمات داده هایی که ما بین دستگاه ها عبور می کنند مثل تبدیل کننده فیبر نوری، فایروال، مسیر یاب کارت شبکه و… در زمره خدمات طراحی بخش اکتیو قرار می‌گیرد که در آموزش شبکه بصورت لابراتواری و عملی نیز باید به آن پرداخته شود. هر اندازه تعداد نرم افزار ها بیشتر باشد طبیعتاً کار یک متخصص شبکه اکتیو نیز بیشتر خواهد بود و باید دوره شبکه بیشتری نسبت به مسئولیت خود دیده باشد.

جایگاه دانش آموزش شبکه (آموزش Network) و مزایای یادگیری آن

شبکه یکی از مهمترین مهارت هایی است که در فناوری اطلاعات دنبال می شود. تخصص در این حوزه به ما کمک می کند تا ضمن بدست آوردن مشاغل مختلف و ارزشمند، در زمینه ای متخصص شویم که همه روزه در حال توسعه و پیشرفت می باشد.

 • وجود استاندارد های آموزشی و نقشه راه منسجم (مانند سیسکو)
 • دریافت گواهینامه های معتبر در همه کشورها مطابق با سرفصل های بین المللی
 • تنوع مشاغل فنی در سازمان های خصوصی و دولتی
 • امکان ارتقا شغلی و افزایش مهارت در مشاغل مرتبط با گذراندن دوره های شبکه
 • یادگیری مبتنی بر سخت افزار و امکان شبیه سازی های نرم افزاری

اما چگونه می توانیم یادگیری شبکه را آغاز کنیم؟

کارشناسان آکادمی دوران با سال‌ها تجربه و تخصص به شما کمک می کنند تا مسیر بهینه ای را برای یادگیری انتخاب کنید. یادگیری دانش شبکه نیازمند هدف و زمان‌بندی مناسب می باشد که ما در این مسیر در کنار شما خواهیم بود.

برخی از دوره‌های شبکه

بررسی انواع شبکه

PERSONAL AREA NETWORK کوچکترین شبکه موجود می باشد که تعداد کمی از سخت افزار های را با هم متصل می کند. این شبکه به اسم شبکه خصوصی شناخته می شود. این شبکه هم به صورت وایرلس و هم سیمی می تواند باشد.

Local Area Network  شبکه محلی ارتباط چند دستگاه را به هم شامل می شود. معمولا در محدوده یک دفتر کاری با چند دستگاه به همراه اتصال به یک سرور می تواند باشد.

شبکه Wireless LAN همراه مشخصات شبکه LAN را دارا می باشد با این تفاوت که صرفا از طریق وایرلس تمام Device به هم متصل می باشند.

Campus Area Network یا به اصطلاح شبکه دانشگاهی بزرگتر از شبکه LAN می باشد.CAN معمولا  چند دفتر و یا ساختمان را شامل می شود. این شبکه دارای یک مدیریت متمرکز می باشد.

Wide Area Network  شبکه بزرگترین شبکه موجود می باشد که محدوده بزرگی را شامل می شود. از مجموعه چند LAN یک WAN شکل می گیرد. این شبکه از طریق روتر های متعدد با هم در ارتباط می هستند.

آینده شغلی شبکه

تعداد مشاغل شبکه های کامپیوتری در حال افزایش است. دانش پذیران دوره های آموزش شبکه در صورت داشتن تحصیلات و یا گواهینامه های لازم شبکه، بازار پر تقاضایی را برای حرفه خود در پیش رو دارند.

آمار ها نشان می دهد که چشم انداز شغلی سخت افزاری و نرم افزاری network در سال های آینده عالی خواهد بود. مشاغل شبکه ای در شاخه های متنوع و در شرکت های بزرگ، مشاغل کوچک، دفاتر حرفه ای و سازمان های دولتی مورد نیاز خواهد بود.

افراد در نتیجه آموزش شبکه های کامپیوتری یک مسیر شغلی عالی را پیش رو دارند. زیرا شامل مجموعه ای از مشاغل مختلف است که هریک دارای الزامات و مسئولیت های متفاوت هستند:

ادمین شبکه: شخصی با این عنوان شغلی که دوره شبکه شاخه امنیت و آموزش شبکه را در تا حد نسبتاً وسیعی گذرانده باشد، مسئول طراحی، نصب و مدیریت شبکه های محلی و شبکه های وسیع، اینترنت و سیستم های اینترانت به صورت روزانه است. متوسط ​​حقوق این موقعیت در ایالات متحده 89460 دلار در سال است.

مهندس سیستم های شبکه: این شخص بر ارتقاء سیستم، آزمایش امنیت و ارزیابی محصولات فروشنده تمرکز می‌کند. این موقعیت شغلی پس از اخذ مدرک از دوره آموزش شبکه یا فارغ التحصیلی از رشته های مربوط، با داشتن تجربه کافی می تواند به متوسط ​​حقوق حدود 75،132 دلار در سال برسد. که البته این معیار بر اساس استاندارد جهانی در سال 2021 است.

تکنسین خدمات شبکه: این موقعیت فنی مسئول راه اندازی، عیب یابی و تعمیر مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری است. همانطور که پیش از این گفتیم، دوره های آموزش شبکه به Passive  و Active  تقسیم می شوند و یک تکنیسین network می تواند در هرکدام از این دو دوره شبکه شرکت کرده و با گذراندن آموزش ها، در پروژه های کوچک و بزرگ مشغول به کار شود. بر خلاف تصور عموم از حوزه شبکه، حقوق متوسط ​​این شغل در متوسط های جهانی، رقم قابل توجهی است یعنی بین 30 تا 64 هزار دلار متغیر است.

برنامه نویس/تحلیلگر شبکه: این موقعیت شغلی که نیازمند داشتن مدرک تحصیلی در یکی از رشته های مرتبط با آی تی است ولی تفاوت این شغل در network این است که شخص علاوه بر سپری کردن دوره شبکه، باید از پروژه های مورد کار، درک و تحلیل شخصی نیز داشته باشد. بعنوان مثال شاید نیاز باشد شخص، در یک پروژه بانکی، با اصول و مبانی کلی مباحث مالی نیز مقداری آشنایی داشته باشد و صرفاً آموزش شبکه برای او کافی نباشد.

این افراد برای کمک به تشخیص یا نظارت شبکه اسکریپت های نرم افزاری یا برنامه های مفید می نویسند. بخشی از مسئولیت آن‌ها ممکن است شامل ارزیابی و ادغام فناوری های نرم افزاری جدید در یک شبکه جدید یا شبکه قبلی موجود باشد. متوسط ​​حقوق این حرفه برای شخصی که دوره شبکه مربوط به تحلیل را تجربه کرده باشد حدود 67000 دلار در معیار جهانی است.

 

مدیر شبکه/سیستم های اطلاعاتی: این شخص بر کار مدیران، مهندسان، تکنسین ها، برنامه نویسان و تحلیلگران نظارت می کند. طبیعی است که باید از نظر فنی از ارشدیت بیشتری برخوردار باشد و چندین دوره شبکه را پشت سر گذاشته باشد. او برنامه ریزی و استراتژی های طولانی مدت را ارائه برای سایر کارمندان بخش شبکه می دهد. حتی در صورت نیاز در حل مشکلات و موارد خاصی توانایی آموزش شبکه به زیر دستان خود را نیز داشته باشد. متوسط حقوق برای این موقعیت 121،580 دلار است.

 

شرایط قرار گرفتن در موقعیت شغلی شبکه

بطور کلی درک فعلی از محاسبات network کلید موفقیت شما در این زمینه است. شما می توانید این درک را از طریق دوره شبکه فنی، آموزش شبکه (آموزش Network) به همراه مدارک دانشگاهی و گواهینامه ها کسب کنید.

تمام رشته های علوم کامپیوتر، سیستم های اطلاعاتی، علوم ارتباطات مخابرات می توانند در کنار تجربه و آموزش شبکه بصورت لابراتواری و عملی، شما را به این شغل هدایت کنند.

هرچند برنامه های آموزش شبکه فنی کوتاه مدت نیز در دسترس همگان است که بر موضوعات خاص شبکه متمرکز است.

شبکه های کامپیوتری یک زمینه اشتغال گسترده است که شامل جنبه های نصب سخت افزار عملی، برنامه نویسی نرم افزار، تجزیه و تحلیل شبکه و مدیریت می شود. این امر بجز داشتن تحصیلات و کسب مدارک لازم و آموزش شبکه درشاخه های مختلف، مستلزم تعهد شما برای آگاهی از network کارفرمای شما و همچنین تغییرات فناوری است که ممکن است بر پروژه شبکه کارفرمای شما تأثیر بگذارد.

چگونه شبکه های کامپیوتری به سمت تکامل حرکت می کنند؟

دانش Network دیگر مثل زمان پیدایش آن، فقط به امر اتصال متمرکز نیست. افرادی که امروزه در دوره شبکه کامپیوتر در موسسات حاضر می‌شوند چیزی فراتر از وصل کردن چند رایانه را به همدیگر را فرا می گیرند. آموزش شبکه در سال های اخیر بر تحول دیجیتالی و انواع معماری های پیشرفته مبتنی است که برای برآوردن نیازهای در حال توسعه و مدرن است.

نرم افزار تعریف شده (SDN): در پاسخ به الزامات جدید، در دوره آموزش شبکه عصر دیجیتال معماری شبکه برنامه پذیرتر، خودکارتر و بازتر آموزش داده می‌شود. در شبکه های تعریف شده بر مبنای نرم افزار، مسیریابی ترافیک به صورت مرکزی از طریق مکانیسم های مبتنی بر نرم افزار کنترل می شود. این به شبکه کمک می کند تا به سرعت در برابر تغییر شرایط واکنش نشان دهد.

مبتنی بر قصد: بر اساس اصول SDN، در دوره شبکه، بصورت مبتنی بر مقصد (IBN) نه تنها چابکی خاصی را ارائه می‌دهند، بلکه شبکه ای را برای دستیابی به اهداف مورد نظر با خودکارسازی گسترده عملیات، تجزیه و تحلیل عملکرد آن، مشخص کردن مناطق مشکل دار، تامین امنیت همه جانبه و ادغام با فرایندهای تجاری را مشخص می‌کنند.

مجازی: زیرساخت های آموزش شبکه فیزیکی را در لایه های زیرین را می توان به طور نوعی منطق تقسیم بندی کرد تا بین چندین شبکه «همپوشانی» ایجاد شود. هر یک از این شبکه های منطقی را می توان برای امنیت، کیفیت خدمات (QoS) و سایر الزامات تنظیم کرد.

مبتنی بر کنترل کننده: کنترل کننده network برای مقیاس بندی و ایمن سازی شبکه ها بسیار مهم هستند. کنترلرها با ترجمه اهداف کسب و کار به تنظیمات دستگاه، عملکردهای شبکه را خودکار می کنند و برای اطمینان از عملکرد و امنیت، دستگاه ها را به طور مداوم رصد می کنند کنترل کننده ها عملیات را ساده کرده و به سازمان ها در پاسخگویی به نیازهای متغیر تجاری کمک می کنند.

ادغام چند حوزه ای: شرکت های بزرگتر ممکن است شبکه های جداگانه ای ایجاد کنند که دامنه های شبکه نامیده می شوند، برای دفاتر، WAN ها و مراکز داده خودشان. این شبکه ها از طریق کنترل کننده های خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. افرادی که در دوره شبکه آموزش دیده اند می توانند چنین ادغام های بین شبکه ای یا چند حوزه ای را طوری مدیریت کنند را که تبادل پارامترهای عملیاتی مربوطه را در جهت حصول اطمینان از نتایج مطلوب کسب و کار که دامنه های شبکه را به دست می آورد، اطمینان حاصل کنند.

شرکت هایی مثل سیسکو شرکت هایی فعال در حوزه network هستند که مجموعه کاملی از معماری های مدرن شبکه را برای دسترسی، WAN، مراکز داده، دوره های آموزش شبکه و رایانش ابری ارائه می‌دهند.

این آموزشگاه ها کجا هستن؟

این آموزشگاه در بیش از 15 کشور دنیا شعبه دارند که داخل سایت رسمی معرفی نموده اند.

اعتبار این آموزشگاه ها چقدر است؟

این آموزشگاه ها مراکز رسمی برگزاری دوره های تخصصی حوزه فناوری اطلاعت هستن و جهت برگزاری دوره های مختلف از شرکت هایی مثل Cisco، مایکروسافت و … مجوز دارندو مدارک پایان دوره آنها معتبر می باشد.

چرا باید از طریق دوران ثبت نام کنیم؟
 • با توجه به تفاهم نامه ای که بین دوران آکادمی (شرکت نوآوران ارتباطات دوران) و این آموزشگاه ها وجود دارد شما می توانید با هزینه بسیار کم تر ثبت نام کنید.
 • با ثبت نام در این دوره ها از 30 تخفیف ثبت نام در دوره های دوران آکادمی استفده نمایید.
هزینه دوره ها به چه صورت هست؟

طبق لیست اعلام شده در تقویم آموزشی

پرداخت هزینه را چطور باید پرداخت کرد؟

هزینه ها طبق لیست به دلار باید پرداخت شود.

مزایای دوران آکادمی

دوران آکادمی در جهت حفظ امنیت به صورت چند لایه ای و با استفاده از مراجع بین المللی در 11 دسته گوناگون با بیش از 100 عنوان دوره آموزشی شامل دسته های:

 • فایروال های سخت افزاری
 • مدیریت امنیت اطلاعات
 • دوره های تست نفوذ
 • کد نویسی امن
 • سیستم های کنترل صنعتی
  در خدمت سیستم آموزش و ارتقاع دانش سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و همچنین آینده سازان این مرز و بوم می باشد.

شبکه ها به راحتی توسط مهاجمان هدف قرار می‌گیرند و اغلب میلیون ها دلار خسارت به مشاغل وارد می کنند. و اطلاعات محرمانه مشتریان را از بین می‌برد. آموزش شبکه و انواع دوره شبکه، خصوصاً دوره امنیت شبکه برای کاهش این خطر، به سازمان‌ها و کارکنان کمک می کند که بتوانند مبانی امنیت سیستم را درک کنند. این درک بسیار ضروری است تا متخصصان امنیت فناوری اطلاعات بتوانند شیوه های اصلی فناوری اطلاعات را برای نمایش و جلوگیری از دسترسی های تأیید نشده، سوء استفاده از سیستم، تغییر یا عدم تأیید سیستم رایانه ای ایجاد کنند. برای مراقبت از چنین عواملی، آموزش شبکه در شاخه امنیت اطلاعات بسیار مهم است. آموزش شبکه حرفه ای و رسمی در مورد network و امنیت به شما تسلط قوی بر امنیت سیستم می دهد تا بتوانید بلافاصله چارچوب ها، سیستم ها و اطلاعات خود را ایمن کنید. صدور گواهینامه مبانی و امنیت بعد از دوره شبکه می تواند به شما کمک کند تا در کار حرفه ای امنیت فناوری شروع به کار کنید و می تواند درهای مشاغل هیجان انگیز در شرکت های پویا را به روی شما باز کند.

زمینه آموزش شبکه و امنیت فناوری اطلاعات به طور مداوم در حال پیشرفت است و هر سال فرصت ها و مشاغل جدیدی ایجاد می شود. گذراندن یک دوره شبکه رسمی در این زمینه تخصصی به شما در شناسایی این زمینه های شغلی جدید کمک می کند و به شما کمک می کند تا مسیر شغلی را که با اهداف شغلی شما مطابقت دارد ترسیم کنید. مهندسان سنتی فناوری اطلاعات در دهه گذشته جای خود را به نیروی جدید امنیتی فناوری اطلاعات که آموزش شبکه امروزی را گذرانده اند، شامل مدیران مرکز داده، مدیران رمز عبور، مدیران حساب و مدیران شبکه می دهند. کدام شغل را باید انتخاب کنید؟ پاسخ به این سوال در گذراندن یک دوره شبکه معتبر در زمینه اصول شبکه و امنیت نهفته است.

امنیت فناوری اطلاعات حوزه ای است که در آن فناوری های جدید برای مقابله با انواع جدید تهدیدها و خطرات در حال توسعه است. از طریق دوره آموزش شبکه مناسب، می توانید آخرین تکنیک ها را بیاموزید و دانش فعلی خود را با برخی از مجرب ترین متخصصان در این زمینه برابر کنید. شما از طریق چند دوره شبکه با کیفیت، درک خود را از آخرین موضوعات کلیدی در صنعت مانند رمزگذاری و احراز هویت بهبود می بخشید.

مجوز چند عاملی Multifactor authorization)) یکی دیگر از پدیده های در حال ظهور در امنیت شبکه است و شما در صورت گذراندن یک دوره شبکه تخصصی خواهید آموخت که چگونه این ایده ها در محیط های مختلف دنیای واقعی اجرا می شوند. شما با جدیدترین خطرات مربوط به امنیت شبکه و نحوه کمک به کارفرمای خود در جلوگیری از سیستم های شما در برابر این خطرات آشنا خواهید شد.

شبکه های بی سیم سال هاست موتور رشد صنعت فناوری اطلاعات بوده و همچنان در حال رشد است. در حقیقت، اکثر مشاغل در زمینه امنیت فناوری اطلاعات حول محور مدیریت شبکه های بی سیم می چرخند. بنابراین، ایمن سازی شبکه های Wi-Fi بخش مهمی از کار یک متخصص فناوری اطلاعات است و یک آموزش شبکه رسمی می تواند این تخصص را به شما ارائه دهد. یک دوره شبکه خوب شما را با درک نحوه عملکرد شبکه های بی سیم، چگونگی حفاظت از آنها از طریق آخرین روش های رمزگذاری و نحوه احراز هویت کاربران و داده های وارد شده به شبکه از طریق تکنیک هایی مانند حصار بندی جغرافیایی آشنا می کند.

حملات شبکه ای برای افراد غیر عادی شامل انواع مختلفی از اصطلاحات عمومی مانند ویروس، هک، بدافزار و غیره است. اما برای یک متخصص که آموزش شبکه را بطور حرفه ای تجربه کرده است، امنیت فناوری اطلاعات، حملات شبکه معنای خاصی دارد. با گذراندن یک دوره شبکه (مبانی و امنیت) با تعاریف انواع مختلف مهاجمان شبکه، انگیزه های آن‌ها و انواع مختلف حملات علیه یک سیستم آشنا خواهید شد.

با فراگرفتن سرفصل های اصلی آموزش شبکه و امنیت به جای استفاده از روشی که به آن اصطلاحاً تفنگ ساچمه ای گفته می‌شود، شما یاد خواهید گرفت که چگونه بهترین استراتژی را با توجه به نوع خاصی از حمله شبکه به سیستم خود به کار بگیرید. برخی از اصطلاحاتی را که شامل حملات فیشینگ، حملات بی سیم و حملات DoS  است را در آموزش شبکه خواهید آموخت.

سخت افزار شما زیرساخت های اساسی network شما را تشکیل می دهد. ناگفته نماند که حفاظت از سخت افزار بخش مهمی از شرح وظایف یک متخصص امنیت فناوری اطلاعات است و خود دارای جایگاه ویژه ای در آموزش شبکه است. محافظت از دستگاه ها شامل اطمینان از این است که رایانه ها، سرورها و دستگاه های جانبی شما در برابر هر نوع نفوذ یا تهدید به اندازه کافی مراقبت می شوند. این بدان معناست که چنین کنترل ها و سیستم هایی را ایجاد کنید که دسترسی افراد غیرمجاز به سیستم شما را غیرممکن می کند. با مشارکت در بروز ترین دوره شبکه شما با جدیدترین نرم افزارها و پروتکل های مورد استفاده در سطح جهانی برای محافظت از دستگاه های سخت افزاری آشنا خواهید شد.

سخت افزار شما زیرساخت های اساسی network شما را تشکیل می دهد. ناگفته نماند که حفاظت از سخت افزار بخش مهمی از شرح وظایف یک متخصص امنیت فناوری اطلاعات است و خود دارای جایگاه ویژه ای در آموزش شبکه است. محافظت از دستگاه ها شامل اطمینان از این است که رایانه ها، سرورها و دستگاه های جانبی شما در برابر هر نوع نفوذ یا تهدید به اندازه کافی مراقبت می شوند. این بدان معناست که چنین کنترل ها و سیستم هایی را ایجاد کنید که دسترسی افراد غیرمجاز به سیستم شما را غیرممکن می کند. با مشارکت در بروز ترین دوره شبکه شما با جدیدترین نرم افزارها و پروتکل های مورد استفاده در سطح جهانی برای محافظت از دستگاه های سخت افزاری آشنا خواهید شد.

در حالی که شما بیشتر مهارت های اصلی خود را در محیط و فضای تجربی و کاری کار خواهید آموخت، اما تکنیک ها و مهارت های اساسی در یک دوره آموزش شبکه رسمی آموزش داده می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که دوره شبکه و امنیت بصورت اصولی باشد.

در واقع، برای مدیران سیستم که می خواهند شبکه های کامپیوتری امن تری ایجاد کنند، و همچنین برای متخصصان فناوری اطلاعات که مشتاق امنیت شغلی بیشتر هستند و می خواهند با جدیدترین اصول امنیت شبکه آشنا شوند، این دوره آموزش شبکه بسیار مناسب است. بطور جامع دوره آموزش شبکه در نهایت به شما کمک خواهد کرد تا موارد زیر را بیاموزید:

-روش‌های مختلف انتقال network

-حفاظت از شبکه ها و زیرساخت ها

-لایه ها و پروتکل های OSI

-مفاهیم امنیت شبکه و سخت افزار

-حفاظت از دارایی های سرور و مشتری

-مدیریت شبکه های سیمی و بی سیم

-فناوری های WAN

-اثرات پروتکل های چند لایه

در حالی که هیچ سیستم کاملاً مقاومی در برابر حملات سایبری وجود ندارد، آموزش شبکه و امنیت برای ایجاد یک چارچوب امنیتی موثر و محافظت از اطلاعات مهم سیستم ضروری است. شرکت در دوره شبکه برای به حداقل رساندن تهدیدات امنیتی کمک می کند و سیستم های رایانه ای را از ویروس های مضر دور نگه می دارد.

اما چگونه می توانیم یادگیری شبکه را آغاز کنیم؟

مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید: هرچند شرکت ها معمولاً به مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر، سیستم های اطلاعاتی یا مهندسی کامپیوتر نیاز دارند. اما بسته به نقش و مسئولیت شما باید در دانش روز این رشته آگاهی لازم را کسب کنید و در یک دوره شبکه حرفه ای به درجه شاخص برسید. برخی از سازمان ها نیز از شما می خواهند که قبل از درخواست، در دوره آموزش شبکه خاص مورد نظر آنها نیز شرکت کنید.

کسب تجربه مرتبط با فناوری اطلاعات: مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد به شما کمک خواهد کرد. اما به تنهایی کافی نیست یادگیری مهارت های IT حین کار یا شرکت در دوره شبکه ای که دارای لابراتوار های عملی باشد برای تبدیل شدن به یک مهندس شبکه بسیار مهم است. ابتدا باید یک پایه شبکه ای ایجاد کنید. یک استاد خبره در دوره شبکه یا نقش پشتیبانی فناوری اطلاعات در سطح ابتدایی یک راه عالی برای توسعه مهارت های اساسی و واقعی فناوری اطلاعات است.

هنگام انتخاب محل کارآموزی برای کسب تجربه، خلاق باشید. در کلاس های آموزش شبکه ای شرکت کنید که شما را برای استخدام و بکارگیری نیز آماده کنند و یا در غیر این صورت برای مشاغل کوچک با دوستان خودتان داوطلب شوید. اما حتماً کارآموزی را امتحان کنید. کامپیوتر شخصی یا پروژه شبکه کامل خود را بسازید. شما مهارت های شبکه ای را به دست خواهید آورد، بعد از کسب مدرک دوره شبکه مجموعه پروژه های خود را گسترش دهید و در مصاحبه های شغلی در مورد آن صحبت کنید.

هنگامی که مهارت های اولیه فناوری اطلاعات را بدست آوردید، به دنبال موقعیت های مرتبط تر شبکه باشید. کار به عنوان مهندس جوان شبکه یا تحلیلگر شبکه می تواند به شما در کسب تجربه شبکه کمک کند. شما در انجام وظایف شبکه به مهندسان ارشد کمک خواهید کرد و این راهی عالی برای ایجاد مجموعه مهارت های شما است.

تجربه را در هر نقش به حداکثر برسانید. پیگیر مطالعات و آموزش شبکه روز توسط سایت های جهانی باشید و تا جایی که می توانید روی پروژه های مختلف کار کنید. برای انجام کارهای جدید داوطلب شوید. با مهندسان یا فروشندگان شریک ارتباط برقرار کنید. در این صورت  با این شکل آموزش شبکه قطعاً شما قوی تر خواهید شد. در این میان شرکت در هر دوره شبکه معتبر نیز به شما کمک می کند تخصص خود را گسترش دهید و مهارت های شبکه خود را با استاندارد های جهانی همسو کنید.

جشنواره عید 1403