آموزش دوره GitOps with ArgoCD

پیشنیاز دوره :     kubernetes و ci/cd   GitOps: GitOps یک فناوری نوظهور است که اساساً به عنوان مجموعه ایده‌آل از…

تماس با ما

آموزش دوره DevSecOps Professional Syllabus

سرفصل های این دوره

1- Introduction to DevOps and DevSecOps

 • What is DevOps?
 • DevOps Building Blocks- People, Process and Technology.
 • DevOps Principles – Culture, Automation, Measurement and Sharing
  (CAMS)
 • Benefits of DevOps – Speed, Reliability, Availability, Scalability, Automation,
  Cost and Visibility.
 • What is Continuous Integration and Continuous Deployment?
6,500,000 هزار تومان

دوره آموزش Ansible

در دوره آموزشی Ansible یا “مدیریت تنظیمات با Ansible”، آموزش مدیریت پیکربندی با Ansible   و چگونگی استفاده از این ابزار پرکاربرد و قدرتمند را خواهید آموخت. با ابزار Ansible می توانید اعمال تغییرات بر روی نودهای شبکه را بصورت خودکار انجام دهید و حتی زیرساخت مورد نیاز را پیاده سازی نمایید. همچنین شما می توانید چرخه تولید تا تست و استقرار نرم افزارها را خودکار نمایید و با داشتن این قابلیت ها، این محصول مورد توجه بسیاری از برنامه نویسان قرار گرفته است.

5,400,000 هزار تومان

دوره آموزش Devops Engineering

عبارت DevOps از دو عبارت توسعه (Development) و عملیات (Operations) تشکیل شده است. هدف اصلی DevOps، اعمال فرایند خودکارسازی و مانیتورینگ در تمام مراحل چرخه توسعه نرم افزار(SDLC) از جمله تلفیق، تست، انتشار، استقرار و مدیریت زیرساخت و همینطور ایجاد روحیه همکاری و تعامل در کل ساختار سازمانی می باشد.

12,500,000 هزار تومان

دوره آموزش GIT

امروزه GIT به عنوان تنها نرم‌افزار کنترل نسخه در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد ، Git حوزه کنترلی IT را در اختیار گرفته است
!Git Fundamentals یک دوره آموزشی عملی است که برای مهندسان و توسعه دهندگان بسیار مفید است
دوران آکادمی دوره های آموزشی Git به عنوان ابزاری برای کنترل نسخه و نحوه استفاده بهینه از ویژگی های Git به شما آموزش خواهد داد.

2,000,000 هزار تومان

دوره آموزش Jenkins

در بازار رقابتی امروز در موضوع تولید نرم افزار الزام است که مراحل تولید، اصلاح و توزیع نسخه های گوناگون نرم افزارها را با نهایت کیفیت و دقت و در کنار اون در کوتاه ترین بازه زمانی انجام شود.
جینکز را می توان یکی از راهکارهای مناسب در حوزه DevOps جهت تحقق نیازهای نرم افزار Jenkins برای اجرا نمودن روال CI/CD انتخاب کرد. Jenkins را به عنوان یک ابزار محبوب در حوزه جهت یکپارچه سازی اصول ذکر شده نام برد.

2,000,000 هزار تومان

دوره آموزش Devops Fundamentals

دوره Devops Fundamentals مقدماتی با هدف آشنایی و توجیح، مدیران IT، افراد ارشد کسب و کارها، متخصصین فنی و برنامه نویسان در خصوص پایه و اساس ساختار DevOps که در سازمان‌های بروز پیش برده‌اند و به نتایج مهم و با ارزشی دست یافته‌اند را تحلیل و بررسی کنیم. این امر مهم، شروعی برای توسعه بهره‌وری، به حداقل رساندن تنش و بهبود فرهنگ سازمانی می‌باشد.
دانشپذیران و مخاطبان دوره Devops Fundamentals می‌توانند با استفاده از موضوعاتی که در این دوره مطرح می شود‌، اقدام بنیادی در بهبود وضعیت موجود بر زیرساخت فناوری اطلاعات در سازمان خود را نمایند.

3,200,000 هزار تومان

دوره آموزش DevOps Fundamentals Objectives

دوره DevOps Fundamentals Objectives مقدماتی آموزشی است که شاغلین حوزه فناوری اطلاعات (به ویژه کارشناسان و مدیران IT) مفاهیم و اساس حرفه‌ای آن (که در سازمان‌های پیشرو پیاده‌سازی شده و به خروجی منحصر بفرد دست یافته‌اند) را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. این تکنولوژی با ارزش آغازی جهت بالا بردن میزان بهره‌برداری، کم کردن میزان تنش و تغییر بنیادی در فرهنگ سازمانی است. افراد ارشد فناوری اطلاعات در سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از ویژگی‌های ارائه شده در دوره آموزشی، حرکتی به سوی پیشبرد و اصلاح وضعیت موجود بر فناوری اطلاعات در سازمان خود را داشته باشند.

2,000,000 هزار تومان

دوره آموزش داکر Docker Administrator

دوره آموزش داکر Docker Administrator

DevOps یک ساختار و روش فکری است که در آن سرعت، پایداری و کیفیت از ارکان اصلی آن به شمار می روند. در این چرخه لازم است تا فاصله بین تیم های توسعه دهنده نرم افزار و عملیات و پشتیبانی به حداقل برسد.  یک دیدگاه جهت نیل به این هدف این است تا تیم توسعه دهنده و عملیات در یک بستر یکسان کار کنند و شبهاتی که در خصوص کارکرد متفاوت یک نرم افزار یکسان در محیط های مختلف وجود دارد از بین برود. چنین راهکاری هرچند به وسیله امکانات و تکنولوژی های مجازی سازی تا حدی رفع شد، ولی کندی این روش موجب شد تا Container ها بتوانند خودنمایی کنند. در میان Container های مختلفی که وجود دارند، Docker نقشی بسیار اساسی در دنیای امروز تکنولوژی دارد. سهولت استفاده از آن، امکانات بسیار زیاد و پیشرفته و سازگاری آن با نرم افزار کنترل چرخه Continuous Integration موجب شده است تا به عنوان رکن اساسی و پرکاربرد در میان Container ها، تلقی شود.

3,500,000 هزار تومان

دوره آموزش Kubernetes Administration

دوره Kubernetes Administration

در این دوره نحوه نصب و پیکربندی Kubernetes از تولید، پیکربندی شبکه گرفته تا به روزرسانی ها و به کار بستن خدمات را از طریق خدمات می آموزید. همچنین وظایف مداوم لازم برای مدیریت کوبنتز را نیز انجام دهید.

6,500,000 هزار تومان

DevOps مجموعه عملکردهایی است که توسعه نرم‌افزار (Dev) و عملیات IT (Ops) را با هم ترکیب می کند. هدف آن کوتاه کردن چرخه عمر سامانه ها و ارائه تحویل مداوم با کیفیت نرم‌افزار بالا است.  DevOps با توسعه نرم‌افزار Agile مکمل است. چندین جنبه DevOps از روش چابک به دست آمد.

یه متخصص DevOps چه مواردی رو باید آموخته باشد

 1.  یادگیری یک زبان برنامه نویسی

شما باید یک زبان برنامه نویسی را به خوبی درک کنید. مهم نیست کدام یک، اما برای نوشتن کد اتوماسیون لازم است. اتوماسیون بخش کلیدی DevOps است. شما می توانید پایتون، جاوا، روبی، گلانگ و غیره را یاد بگیرید.

 1. مفاهیم مختلف سیستم عامل را درک کنید

همانطور که در نقشه راه پیشنهاد شده است، شما باید در مورد مدیریت فرآیند، رشته ها و همزمانی، سوکت ها، مدیریت ورودی/خروجی، مجازی سازی، سیستم حافظه و غیره بیاموزید.

 1. زندگی در ترمینال را بیاموزید

دستورات ترمینال برای یک مهندس DevOps ضروری است، به خصوص اگر روی لینوکس کار می کنید. شما باید دستورات نظارت بر فرآیند، دستکاری متن، عملکرد سیستم و غیره را یاد بگیرید. وقتی این دستورات را تمرین می کنید، می توانید در اسکریپت نویسی پوسته استاد شوید.

 1. شبکه، امنیت و پروتکل ها

شما باید با انواع مختلفی از پروتکل‌ها که نقش مهمی در برقراری ارتباط با دستگاه‌های مختلف در سراسر شبکه مانند TCP/IP، HTTP، HTTPS، SMTP، FTP و غیره دارند، آشنا باشید.

 1. چیست و چگونه راه اندازی شود

به طور کلی، یک مهندس DevOps باید بداند که چگونه یک وب سرور مانند IIS، Nginx، Apache و Tomcat راه اندازی کند. آنها همچنین باید در مورد Caching Server، Load Balancer، Reverse Proxy و Firewall و غیره اطلاعات داشته باشند.

 1. زیرساخت را به عنوان کد یاد بگیرید

این یکی از حیاتی ترین مولفه ها در مسیر یادگیری یک مهندس DevOps است. شما باید در مورد کانتینرسازی برنامه ها بیاموزید و ابزارهای کانتینری مانند Docker و Kubernetes را کاملاً درک کنید. ابزارهای مدیریت پیکربندی مانند Ansible، Chef، Salt & Puppet. سایر زمینه ها شامل هماهنگی کانتینر و تامین زیرساخت ها است.

 1. برخی از ابزارهای یکپارچه سازی و تحویل مداوم (CI/CD) را بیاموزید

یکپارچه سازی مداوم/ استقرار مستمر اکنون بخش اصلی تنظیم فرهنگ DevOps است. بنابراین باید با ابزارهای CI/CD مانند Gitlab، Jenkins، Github و غیره آشنا شوید.

 1. نظارت بر نرم افزار و زیرساخت را یاد بگیرید

هنگامی که هزاران سرویس در حال اجرا دارید، مهم است که مطمئن شوید که سیستم به خوبی اجرا می شود. هم زیرساخت و هم برنامه شما باید به طور مداوم نظارت شود. ابزارهایی مانند SigNoz می توانند به شما در راه اندازی یک سیستم نظارت قوی برای برنامه های خود کمک کنند.

 1. در مورد Cloud Providers بیاموزید

اکثر برنامه‌های امروزی به‌صورت ابری ساخته می‌شوند. بنابراین باید خود را با ارائه دهندگان اصلی ابر آشنا کنید. AWS، Azure و Google Cloud بازیکنان پیشرو هستند و دوره‌های رایگانی نیز در مورد ابزارهای خود ارائه می‌دهند.