برگزاری وبینار و دوره به صورت آنلاین

آکادمی دوران به منظور رفاه حال دانشپذیران عزیز، امکان برگزاری وبینار و دوره با پلتفرم پیشرفته را فراهم کرده است. شما می توانید در زمان مشخص شده وبینار و یا دوره خود صرفا با اتصال به اینترنت، در کلاس به صورت آنلاین شرکت کرده و ضمن مشاهده آموزش به صورت LIVE، سوالات خود را نیز از استاد دوره بپرسید. برای استفاده از دوره های آنلاین نیاز به نصب نرم افزار کم حجم و رایگان Adobe Connect داریم. این نرم افزار را می توانید در دو نسخه MAC و Windows دانلود نمائید.

لینک ورود به دوره‌ها

دوره های امنیت

 • دوران آکادمی مجری دوره های تخصصی امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و دارای مجوز آموزش از افتای ریاست جمهوری با افتخار ارائه می نماید.
 • دوران آکادمی با استفاده از برترین و مجرب ترین اساتید داخلی و خارجی اقدام به برگزاری بیش از 100 دوره از مجموعه دوره های امنیت در ایران نموده است.
 • این دوره ها با توجه به موضوع امنیت در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات و جهت آشنایی بیشتر پرسنل محترم سازمان ها، ادارات و ارگان های دولتی و خصوصی برگزار می شود.

دوره های مخابرات

 • آکادمی دوران اقدام به برگزاری دوره های مبتدی تا حرفه ای در حوزه مخابرات نموده است. ما با تکیه بر اساتید با سابقه و ارزشمند توانسته ایم بیش از 20 دوره متفاوت و حرفه ای در زمینه مخابرات برگزار کنیم.
 • این دوره ها مواردی همچون اینترنت اشیاء یا IOT، اصول ارتباطات ماهواره ای، آموزش LTE، نسل پنجم شبکه های موبایل یا همان 5G، آموزش نرم افزارهای مرتبط با مخابرات مانند Atoll، آموزش تست نفوذ در مخابرات و … می باشند.
 • آکادمی دوران تلاش می کند با بهره گیری از اساتید خبره، تجهیزات و امکانات مناسب نرم افزاری و سخت افزاری برای برگزاری هرچه بهتر دوره های مخابرات را فراهم کند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها می توانید دسته بندی دوره های مخابرات را در وب سایت، مشاهده فرمائید.

دوره های مجازی سازی

 • شما یاد خواهید گرفت که چگونه محصول مناسب ماشین مجازی را برای محیط خود انتخاب کنید. سرورهای پارتیشن برای منزوی کردن برنامه ها، شخصی سازی شبکه های مجازی و خوشه بندی ماشین های مجازی فراهم می کند.
 • فن اوری های VMware و Microsoft Virtual Machine (VM) را مدیریت کنید.
 • برای ساخت محیط های آزمایش، پشتیبانی و آموزش، از vm استفاده می‌شود.
 • تقسیم سرورهای فیزیکی برای کاهش هزینه‌های عملیاتی
 • مهاجرت ازماشین‌های فیزیکی به مجازی

دوره های مدیریت فناوری اطلاعات

 • آکادمی دوران بیش از 10 دوره مختلف در خصوص مدیریت فناوری اطلاعات یا IT Management برگزار می کند. این دوره ها در سه بخش کلی استاندارد (ISO)، مدیریت پروژه و مدیریت فناوری می باشد. به برخی از این دوره ها در اینجا اشاره می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر دوره های مدیریت فناوری اطلاعات را مشاهده بفرمائید.
  • ISO 27001
  • آموزش نرم افزار primavera
  • مدیریت پروژه براساس استاندارد PMBOK
  • دوره ITIL
  • دوره های مربوط به اسکرام – scrum و …

دوره های برنامه نویسی

آکادمی دوران صرف‌نظر از دوره های شبکه و امنیت، در برگزاری دوره های برنامه نویسی تحت وب نیز فعالیت گسترده ای داشته است. آکادمی به پشتوانه اساتید حرفه ای و سابقه طولانی برگزاری دوره های آموزشی، موفق به برگزاری دوره های مختلف برنامه نویسی تحت وب شده که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

برگزاری دوره برای زبان های برنامه نویسی مانند php – asp.net – javascript – python – html and css و … بخشی از دوره هایی است که در این دسته از فعالیت های آکادمی دوران گنجانده شده است.

آکادمی دوران به جز برنامه نویسی تحت وب، دوره هایی را نیز برای برنامه نویسی در محیط iOS نیز برگزار می کند. شما می توانید لیست دوره های برنامه نویسی را مشاهده بفرمائید.

دوره های ذخیره و بازیابی اطلاعات

 • ذخیره و بازیابی اطلاعات یکی از حوزه های تخصصی در فناوری اطلاعات می باشد. بدین منظور آکادمی دوران در راستای آموزش با کیفیت (کمی و کیفی) حداقل 30 دوره آموزشی حرفه ای را به این منظور تدوین کرده است. با اتکا به اساتید با تجربه و تهجیزات مناسب سعی بر این داشته ایم که دوره های ذخیره و بازیابی اطلاعات را به بهترین شکل برگزار کنیم.
  • دوره های Big Data
  • دوره های HP
  • دوره های EMC
  • دوره های NetBackup
  • دوره های veeam

دوره های بانک اطلاعاتی

آکادمی دوران بیش از 20 دوره تخصصی در خصوص بانک اطلاعاتی برگزار می کند. این دوره ها متکی بر نرم افزار بوده و کاربردی بودن آنها یک موضوع مهمی است که همیشه هم از طرف دانش‌پذیر و هم از طرف آکادمی دوران به دلیل هرچه بهتر برگزار شده دوره ها، دنبال می شود.

در این دوره ها به دو نرم افزار قدرتمند ORACLE و SQL Server پرداخته می شود. شرکت اوراکل و شرکت مایکروسافت، با سابقه طولانی دارای ابزارها و نرم افزارهایی هستند که یادگیری آنها به شما کمک می کند تا در زمینه حرفه ای باشید.

افزون بر این، این دو شرکت قدرتمند نرم افزاری، استانداردهای آموزشی منسجم و مطرحی دارند که با شرکت در امتحان های آنها، می توان مدارک بین المللی آن را نیز دریافت کرد.

دوره های سازمانی و کارکنان دولت

گروه دوران با بیش از 20 سال سابقه حرفه ای در زمینه تولید نرم افزار، آموزش و خدمات فناوری اطلاعات، به تنهایی چندین نرم افزار سازمانی و حرفه ای را تولید کرده که برای آنها نیز دوره های آموزشی منسجمی برگزار می کند.

صرف‌نظر از دوره های مربوط به گروه دوران، برگزاری سمینارهای حرفه ای و دوره های آموزش کارکنان دولت نیز در دستور کار قرار گرفته است. این آموزش های سازمانی هم برای شرکت های خصوصی و هم شرکت ها و سازمان‌های دولتی قابل آموزش و اجرا می باشد.

لابراتوار مجهز
مدرک معتبر
اساتید خبره
تخفیف دوره های بعد
نقشه راه آموزشی

مزایای دوره های آنلاین

چون در این آموزش نیازی به حضور فیزیکی و دائمی استاد نیست امکان استفاده از اساتید قوی و پخته و تحصیل کرده در مکان ها و دانشگاه های مختلف وجود دارد.

در این مدل آموزش چون استاد و دانشجو با استفاده از بسترهای اینترنتی و ویدئو کنفرانس با هم ارتباط دارند، لزومی به حضور فیزیکی همزمان استاد و دانشجو در یک زمان خاص در یک مکان خاص نیست. آموزش آنلاین باعث می‎شود دانشجویانی که مشغله‎ ی کاری زیاد دارند، قادر به استفاده از آموزش در ساعات فراغت خود باشند.

هزینه ‎ی تولید محتوای آموزش آنلاین کمتر از محتوای آموزش حضوری است. دانشجویان همواره برای چاپ و تکثیر جزوه ها و سی دی های مورد نیاز خود به مقدار قابل توجهی کاغذ و منابع دیگر نیاز دارند و این امر هزینه بَر است؛ اما با وجود آموزش آنلاین، ارائه تمامی خدمات آموزشی به صورت دیجیتالی و با صرف هزینه‎ های کمتری امکان پذیر است. و نیز مراکز آموزشی دیگر نیاز به تهیه محیط آموزشی، لوازم آموزشی از قبیل میز و صندلی و تخته و… ندارند. بعلاوه محتوای آموزشی این امکان را دارد تا با چند بار استفاده شدن هزینه ها را کاهش دهد. آموزش آنلاین امکان استفاده از محتوای آموزشی را برای اقشار بیشتری از جامعه فراهم می کند. اساتید نیز با افزایش تعداد کلاسهای مجازی خود درآمد بیشتری را کسب کنند.

در اغلب مدل های آموزش آنلاین، قابلیت کاهش و افزایش سرعت فراگیری مطالب وجود دارد. به این معنا که اگر دانشجو قادر به یادگیری مطالب در آن زمان نباشد، این امکان را دارد که مجدد در کلاس آنلاین استاد شرکت کند و یا فایل آن جلسه را دانلود کرده و از آن استفاده کند.

فراگیران در دوره های آموزش آنلاین می توانند بر مطالب مورد نیاز و آنچه قصد یادگیری آن را دارند تمرکز کنند و از تکرار یادگیری دانسته ها پرهیز کنند. نکته قابل توجه این است که در آموزش آنلاین دانشجو محور یادگیری است و این امر باعث افزایش سرعت یادگیری حتی تا 50% می شود.

اکثر محتواهای آموزش آنلاین به روش های جدید و جذاب دیداری شنیداری ساخته می شود و از کسالت و یکنواختی خبری نیست. این امر شور و انرژی دانش پذیران را برای آموزش افزایش می دهد.

سرعت تولید محتوای اینترنتی و عرضه آن نسبت به محتوای چاپی بیشتر است و دلیل آن هزینه های بالای تولید و عرضه محتوا آموزشی چاپی و فیزیکی است.

استفاده از محتوای دیداری و چندرسانه ای باعث درگیر شدن بخش های زیادی از مغز مخاطب می شود و این کمک می کند محتوای آموش داده شده زمان بیشتری در ذهن مخاطب ثبت شود.

با استفاده از آموزش آنلاین و کاهش هزینه ها و همچنین امکان استفاده کاربران در مناطق دوردست و محروم، عدالت و برابری آموزشی ایجاد می شود.

آموزش آنلاین

دوره آموزش آنلاین یک جایگزین محبوب برای آموزش سنتی و حضوری است. موسسات تحقیقاتی در سال 2019 دریافتند که بازار آموزش آنلاین تا سال 2025 به 230 میلیارد دلار برسد-و با توجه به تأثیر عمده بیماری COVID بر سبک زندگی نسل معاصر احتمالاً برنامه های آنلاین رشد بیشتری را نیز شاهد خواهند بود. در حقیقت، همه گیری نشان داده است که یک مدل عملی و پایدار برای آموزش آنلاین می تواند وجود داشته باشد.

آموزش آنلاین نوعی آموزش است که از طریق وب ارائه و آموزش داده می شود. دانشپذیران می توانند این دوره آنلاین را از طریق دسکتاپ، لپ تاپ، رایانه لوحی و موبایل خود انجام دهند. کلاس های آموزش آنلاین در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و برای متخصصان تمام وقت و دانشپذیرانی که می خواهند چیز جدیدی یاد بگیرند مفید است.

به طور کلی، بهترین دوره های آنلاین با برنامه ریزی و طراحی آموزشی مناسب و با تأکید بر اهداف یادگیری توسعه می یابد. علاوه بر این ، گنجاندن فعالیت‌های یادگیری در محتوای دوره مهم است زیرا به دانشجویان و دانش‌پذیران انگیزه می‌دهد و فضای یادگیری موفقی را ایجاد می کند.

دوره های آموزش آنلاین در شرایط بحران بهداشت عمومی، بلایای طبیعی یا شرایط دیگری که دانش پذیران و اساتید نمی توانند در آن رفت و آمد کنند، در دسترس نگه می دارد.

دوره آنلاین می تواند به دانش‌پذیران در گستره جغرافیایی وسیع تری خدمت کند و صداهایی را از سراسر کشور و فراتر از آن را به گوش افرادی که در پی یادگیری هستند برساند. محیط آموزش آنلاین همچنین باعث ایجاد تعادل بهتر بین کار و زندگی شخصی می شود.

 

مزایای آموزش آنلاین

دوره های آنلاین می‌تواند برای شما در پیشرفت شخصی و حرفه ای کارساز باشد و به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

 

نیازی به نقل مکان ندارد

با حضور در کلاس های آنلاین ، برای شرکت در برنامه دلخواه خود، نیازی به نقل مکان درون شهری و هزینه های رفت و آمد و تحمل ترافیک یا مسافرت های طولانی ندارید. شما می توانید همان جایی که هستید بمانید و شغل فعلی خود را داشته باشید در حالی که در جهت ارتقاء شغل خود با آموزشگاه آنلاین کار می کنید (البته واضح است که برخی از دوره های آموزش آنلاین نیاز به لابراتوار یا تجربه کار میدانی دارند ، که باید بصورت مجزا گذرانده شود)

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید به یک کوچ نشین دیجیتالی تبدیل شوید (فردی که از شیوه زندگی مستقل از مکان است و فناوری او را پشتیبانی می کند) آموزش آنلاین ممکن است به شما این امکان را نیز بدهد.

شما می توانید سخنرانی ها را تماشا کرده و دوره های تحصیلی خود را در هر کجا که هستید – چه در خانه ، چه در کافه و چه در سفر، به پایان برسانید.

 

دستیابی به تعادل مطلوب زندگی تحصیلی

خواه دانشپذیر تمام وقت یا پاره وقت آنلاین باشید، تجربه دوره آنلاین به شما امکان می دهد برنامه ای بسیار منعطف تر داشته باشید. برخی از عناصر ممکن است همزمان با هم اتفاق بیوفتند: ممکن است لازم باشد در سخنرانی‌ها، گردهمآیی ها یا جلسات بحث و تبادل نظر بصورت زنده شرکت کنید.

اما بسیاری از عناصر ناهمگام خواهند بود، به این معنی که شما می‌توانید آن‌ها را با سرعت دلخواه خود تکمیل کنید، در هر زمان از روز و در مکانی که برای شما بهترین بازده را دارد، یاد بگیرید.

وقتی برنامه خود را بیشتر تحت کنترل دارید، با دوره آمزش آنلاین مدیریت زمان برای شما هموارتر پیش می رود. حفظ یک زندگی اجتماعی و خانوادگی فعال در حالی که مدرک دوره آنلاین خود را دریافت می کنید، آسان تر است. آموزش آنلاین همه چیز را همزمان ممکن می‌سازد: تحصیلات، پیشرفت حرفه ای و زندگی شخصی پر جنب و جوش.

 

ایجاد عادت‌های سالم و پایبندی به آن عادت ها

یکی دیگر از مزایای دوره آموزش آنلاین و تعادل زندگی تحصیلی، این است که می توانید نظم بیشتری در مورد عادات سالم ایجاد کنید. همه از تحت فشار قرار گرفتن در تمرین ورزشی یا فعالیت صبحگاهی  لذت نمی برند. بنابراین اگر در کلاس های آموزش آنلاین از خانه شرکت می کنید، می‌توانید نیمروز به فعالیت های دیگر در مورد سبک زندگی خود برسید. حتی می توانید برای دقایقی بخوابید، که تحقیقات نشان داده است می تواند برای حافظه و یادگیری مفید باشد.

آموزش آنلاین در خانه همچنین می‌تواند زمان بیشتری را برای تمرکز بر مراقبت از خود در اخیار شما قرار دهد. چه از طریق تأمل در خود، مدیتیشن یا یوگا، تمرین مراقبت از خود می تواند به افزایش اعتماد به نفس و هوش هیجانی شما کمک کند.

 

آموزش آنلاین باعث می شود شغل خود را حفظ کنید

بسیاری از دانشپذیران آموزشگاه های حضوری یا دانشگاه ها، نمی توانند برای حضور در کلاس های خود، از محل کار مرخصی بگیرند. آن‌ها می‌خواهند همچنان در زمینه پیشرفت شغلی حرکت کنند، در حالی که در موقعیت فعلی خود باقی می مانند، توانایی و دانش و اعتبار خود را بهبود بخشیده و یادگیری خود را در حین انجام کار کامل کنند. بنابراین اگر می‌خواهید همزمان با کسب مدرک تحصیلی، به کار در شغل فعلی خود ادامه دهید ، آموزش آنلاین راه بسیار خوبی است. لازم نیست بین آموزشگاه و محل کار یکی را انتخاب کنید – می توانید هر دو را انجام دهید.

 

تمرکز و مشارکت آسان

از آنجا که افراد مختلف در ساعات مختلف روز مولدتر و متمرکز تر هستند، دوره های آموزش آنلاین به شما امکان می دهد در زمانی که مغز شما بیشتر درگیر است کار کنید. همچنین برخی از افراد در تمرکز و شرکت در کلاس های آموزش شلوغ مشکل دارند. دوره آنلاین می تواند تمرکز دانشپذیران را راحت تر کرده و شرکت کنندگان درونگرا بیشتر با سوالات یا ایده ها همراه شوند، که می تواند به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها کمک کند.

 

تقویت مهارت های مدیریت زمان

سازماندهی منظم کلید موفقیت یک دانشپذیر است. به کمک آموزش آنلاین می توانید روشی  که برای شما شما مناسب باشد، مانند بررسی تکنیک های مدیریت زمان، استفاده از برنامه ریزان یا آزمایش ابزارهای مجازی جدید برای بهره وری استفاده کنید. دوره آموزش آنلاین بجز اینکه قابل زمانبندی تا حدودی شخصی شده است، بلکه می توان با ضبط و ذخیره دوره آنلاین ، از آن بصورت آفلاین نیز می توان استفاده کرد.

همچنین شناور شدن در فناوری آموزش آنلاین ، سواد شما را تقویت می کند، توان فنی شما را افزایش می دهد.

دوره آموزش آنلاین چون با سرعت دلخواه، مشارکت در راه‌هایی که احساس راحتی بیشتری ایجاد می کنند و نداشتن رفت و آمد سخت می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند.

 

تقویت مهارت های ارتباطی

دوره آموزش آنلاین فرصت‌هایی برای تعامل، مشارکت و ارتباط با همسالان و مربیان خود به روش های مختلف ایجاد می کند. یک دوره آنلاین آمزشی ایجاد انگیزه و انضباط شخصی را در دانشپذیر ارتقا می دهد، برای اینکه از برنامه کلاس آموزش آنلاین خود پیروی کنید و از درس های جلسات را دنبال کنید، باید انگیزه و نظم و انضباط شخصی را بیاموزید-ویژگی هایی که در زندگی شخصی و حرفه ای شما به خوبی خدمت می کند.

 

کاهش  ردپای کربن

علاوه بر صرفه جویی در هزینه سوخت، که به طور متوسط سالانه هزینه زیادی را از صرفه جویی ما از بین می برد، با استفاده از آموزش آنلاین می توانید با کاهش اتکای خود به مواد چاپی، در نهایت کاغذ را ذخیره کنید و در نهایت به اصطلاح رد پای کربن خود را کاهش دهید.

 

گسترش افق دید

ارتباط با همکلاسی ها و تعامل علمی ای که در یک دوره آموزش آنلاین از سراسر جهان می تواند به شما کمک کند تا دیدگاه های فرهنگی متفاوتی را در زمینه کاری خود به اشتراک بگذارید، که این امر شما را به یک تمرین کننده وسیع تر تبدیل می‌کند.

ملاقات در دروه آنلاین آموزشی با همکلاسی ها می‌تواند به شما فرصت ایجاد شبکه در یک منطقه جغرافیایی وسیع تر را بدهد، که می تواند به پیشرفت شغلی شما کمک کند. شما حتی ممکن است یک مربی پیدا کنید که می تواند به شما کمک کند و راهنمای شما باشد تا یادگیری خود را در محل کار به کار بگیرید.

 

احتمالاً مزایای بیشتری برای دوره های مبتنی بر اینترنت (آموزش آنلاین) وجود دارد و هرکس به فراخور نیاز خود، ایده اصلی را دریافن می کند. نکته این است که ما در دنیایی در حال تغییر دائمی زندگی می کنیم که با امکانات جدید رسیده است. توانایی آموزش آنلاین اطلاعات جدید یا مهارت جدید در هر زمان که می خواهید و هر کجا که می خواهید فرصت های بسیار بیشتری را برای آموزش نسبت به گذشته ارائه می دهد. دامنه و گستره دوره آموزش آنلاین به افق های بسیار وسیع تری که شاید تصور می شد، گسترده می شود.

به گمان عده ای از متخصصین و اساتید در نظرسنجی سایت های آموزش آنلاین ، این دیگر فقط یک پیشنهاد نیست بلکه در حال تبدیل به یک الزام است. این که شما دیگر در کلاس درس نیستید به این معنا نیست که نمی توانید چیزهای جدیدی یاد بگیرید. نیازی نیست که تمایل خود را برای یادگیری در هر مرحله از زندگی محدود کنید. با آموزش آنلاین در واقع، می توانید با یادگیری برنامه های آنلاین، به موفقیت در آنها بپردازید. دوره آموزش آنلاین ممکن است روش یادگیری ترجیحی برای همه نباشد، اما مطمئناً مزایای زیادی برای دانشپذیران  و معلمان به همراه دارد.

جشنواره عید 1403