برگزاری آموزش دوره های حرفه ای امنیت

 • دوران آکادمی مجری دوره های تخصصی امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و دارای مجوز آموزش از افتای ریاست جمهوری با افتخار ارائه می نماید.
 • دوران آکادمی با استفاده از برترین و مجرب ترین اساتید داخلی و خارجی اقدام به برگزاری بیش از 100 دوره از مجموعه دوره های امنیت در ایران نموده است.
 • این دوره ها با توجه به موضوع امنیت در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات و جهت آشنایی بیشتر پرسنل محترم سازمان ها، ادارات و ارگان های دولتی و خصوصی برگزار می شود.

02143585266

پاسخگوی سوالات شما هستیم.

امنیت شبکه

هر فعالیت در دهکده جهانی و سیستم های آنلاین مطمئنا به حفاظت از شبکه داخلی مشاغل خواهد داشت. چون خطرات همیشگی در مقابل اطلاعات و دارایی های مشاغل موجود است. مانند داده های محرمانه یا هر گونه داده ای در مورد پرسنل و مشتریان. اطاعات بسیار حساس و مهم در خصوص تولیدات خدمات و محصولات مشاغل. اکثر خطرات موجود، به شکل ویروس ها، کرم ها و تروجان، جاسوس افزارها و ابزارهای تبلیغاتی جاسوسی، حملات Day، حملات صفر ساعت، حملات انکار حملات، سرقت داده ها و سرقت و سرقت هویت نیز شناخته می شوند.

چرا آموزش امنیت شبکه مهم است؟

امنیت شبکه برای شبکه های خانگی و همچنین در دنیای تجارت مورد مهمی است. اکثر خانه هایی که دارای اینترنت پرسرعت هستند دارای یک یا چند روتر بی سیم هستند که در صورت عدم ایمن سازی مناسب می توان از آن‌ها استفاده کرد. یک سیستم امنیتی محکم شبکه به کاهش خطر از دست رفتن اطلاعات، سرقت و خرابکاری کمک می کند. اما فراتر از امنیت شبکه خانگی که با چند فرمول ساده از جمله مدیریت رمز های عبور، تا حدود زیادی قابل کنترل است، آموزش شبکه در مقیاس بزرگتر و حرفه ای تر، برای سازمان هایی مورد استفاده وسیع است که اطلاعات مهمی برای حفظ و نگهداری دارند و این حتماً نیازمند حضور حرفه ای در دوره های امنیت شبکه و آموزش شبکه در مقیاس وسیع است.

02143585266

پاسخگوی سوالات شما هستیم.

دسته بندی دوره‌های امنیت

متخصص امنیت باید در یک یا چند حوزه بالا مهارت کسب کند

با دپارتمان آزمون‌های بین‌المللی دوران آکادمی تماس بگیرد، یا از طریق کانال DouranExam@ با ما در ارتباط باشید.

متخصص امنیت به چه کسی گفته می شود؟

امنیت حوزه بسیار گسترده ای می باشد، بطور مثال در دنیای فناوری اطلاعات تخصص هایی مانند:

 • کارشناسان و مدیران امنیت اطلاعات
 • کارشناسان و مدیران تست نفوذ پذیری
 • کارشناسان و مدیران مبارزه با جرائم رایانه ای
 • کارشناسان و مدیران امنیت شبکه های سخت افزاری
 • کارشناسان و مدیران دیوارهای آتش
 • کارشناسان و مدیران امنیت سیستم های کنترل صنعتی
 • کارشناسان و مدیران امینت سیستم های عامل لینوکس و ویندوزی و…
 • کارشناسان و مدیران امنیت در حوزه برنامه نویسی و طراحی وب
 • برای ورود به دنیای امنیت از چه دوره ای باید شروع کنیم؟
ورود به دنیای امنیت بدون دانش در حوزه اطلاعات امکان پذیر است؟

خیر، دانش پذیران باید مثلا اول شبکه را فرابگیرند تا بتوانند وارد حوزه امنیت شبکه شوند ، یا برنامه نویسی را یادبگیرند تا بتوانند مهارت امنیت در برنامه نویسی را کسب کنند.

برای انتخاب مسیر درست چه باید کرد؟

شما می توانید با حضور در گروه دوران و بخش آموزش آن (دوران آکادمی) از مشاوره کاملا اصولی که توسط کارشناسان و مدیران بخش های مختلف فنی این مجموعه، استفاده کنید و بهترین مسیر برای شما ترسیم خواهد شد.

فرصت شغلی حوزه امنیت در ایران چگونه است؟

با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی در دنیا ، فرصت های شغلی این حوزه همه در بیشترین حالت خود خواهد بود. گروه دوران در این حوزه سالی بش از 50 نفر را استخدام و یا به مشتریان خود معرفی می کند.

مزایای دوران آکادمی

دوران آکادمی در جهت حفظ امنیت به صورت چند لایه ای و با استفاده از مراجع بین المللی در 11 دسته گوناگون با بیش از 100 عنوان دوره آموزشی شامل دسته های:

 • فایروال های سخت افزاری
 • مدیریت امنیت اطلاعات
 • دوره های تست نفوذ
 • کد نویسی امن
 • سیستم های کنترل صنعتی
  در خدمت سیستم آموزش و ارتقاع دانش سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی و همچنین آینده سازان این مرز و بوم می باشد.

چگونه می توانید تحلیلگر امنیت اطلاعات شوید؟

تقاضای زیادی برای تحلیلگران امنیت اطلاعات وجود دارد. بر اساس پیش بینی ها و آمارهای کار در جهان، فرصت‌های شغلی برای تحلیلگران امنیت اطلاعات بین 2014 تا 2024 ، بیست درصد رشد می کند که بسیار سریعتر از میانگین برای همه مشاغل است.

دانشگاه ها و آموزشگاه های زیادی در جهان، دوره های آموزشی امنیت شبکه و امنیت سایبری فناوری اطلاعات را ارائه می دهند. این دوره ها می تواند به افراد علاقمند در زمینه امنیت شبکه کمک کند تا بتوانند مهارت های کلیدی را که در محافظت از افراد و سازمان ها در برابر آسیب های سایبری مورد استفاده قرار می گیرد، پایه گذاری کنند.

به عنوان یک دانش‌پذیر فناوری امنیت، در دوره های امنیت شبکه مباحثی از این قبیل را خواهید آموخت:

 • تضمین و امنیت اطلاعات
 • هک اخلاقی
 • طراحی امنیت شبکه
 • دفاع از شبکه
 • فارنزیک رایانه و شبکه 

  آموزش امنیت شبکه عبارت است از دوره های یادگیری ایمن سازی شبکه کامپیوتری در برابر نفوذگران، اعم از مهاجمان هدفمند یا بدافزارهای فرصت طلب.

امنیت برنامه ها بر حفظ نرم افزار و دستگاه ها بدون تهدید متمرکز است. یک برنامه آسیب دیده می تواند دسترسی به داده هایی را که برای محافظت از آن طراحی شده است ، فراهم کند. یک دوره امنیت شبکه موفق به شرکت کنندگان یاد می دهد که چگونه در مرحله طراحی، درست قبل از استقرار برنامه یا دستگاه ها، امنیت Network خود را تامین کنند.

در دوره امنیت اطلاعات به کارشناسان یاد می دهد که از تمامیت و حریم خصوصی داده ها، چه در زمان ذخیره سازی و چه در هنگام حمل و نقل محافظت کنند.

دوره امنیت عملیاتی شبکه شامل فرایندها و تصمیمات مربوط به رسیدگی و حفاظت از دارایی های داده است. مجوزهایی که کاربران هنگام دسترسی به یک شبکه دارند و رویه هایی که نحوه و محل ذخیره یا به اشتراک گذاری داده ها را تعیین می کند تحت این چتر است.

بازیابی بلایا و تداوم کسب و کار که برای یک شخص در دوره آموزش شبکه نحوه واکنش یک سازمان به یک حادثه امنیت سایبری یا هر رویداد دیگری را که باعث از بین رفتن عملیات یا داده ها می شود را تعریف می کند. فردی که دوره امنیت شبکه را در راستای سیاست های بازیابی بلایا بگذراند، می داند که چگونه سازمان عملیات و اطلاعات خود را بازیابی کند تا به همان ظرفیت قبلی بازگردد. تداوم کسب و کار طرحی است که سازمان در حین تلاش برای فعالیت بدون منابع خاص از آن عقب می افتد.

آموزش امنیت شبکه کاربران نهایی، غیرقابل پیش بینی ترین عامل امنیت سایبری را مورد بررسی قرار می دهد: یعنی اشخاص و افراد. هر کسی می تواند به طور تصادفی با رعایت نکردن شیوه های امنیتی خوب، یک ویروس را به یک سیستم ایمن تر معرفی کند. آموزش امنیت شبکه به کاربران به حذف پیوست های ایمیل مشکوک، وصل نکردن درایوهای USB ناشناس و سایر درس های مهم دیگر برای امنیت هر سازمانی حیاتی است.

دلایل اهمیت آموزش دوره های امنیت

جرایم سایبری از بین نمی رود:

همانطور که جهان ما از طریق پیشرفت تکنولوژی در ارتباط است، روش‌های هک و حملات سایبری نیز در حال پیشرفت است و این خود لزوم تداوم آموزش امنیت شبکه را نشان می دهد چون عملیات تجاری بستگی زیادی به فناوری و همچنین خدمات به مشتریان، حسابداری، ارتباطات و سایر موارد دارد.

برای اجتناب از ایجاد هشدار، مجرمان سایبری از توسعه کلاهبرداری و حمله برای فریب قربانیان بدون ایجاد اختلال در عملیات تجاری، بسیار باهوش تر شده اند. پس دوره امنیت شبکه هم باید سرفصل های خود را در این رابطه به روز کند.

امنیت اطلاعات بهتر:

یک عنصر مهم در برنامه امنیت سایبری هر شرکتی، کنترل های امنیتی و سیاست‌هایی است که برای تجارت آنها سفارشی شده است. از طریق دوره آموزش امنیت شبکه و آگاهی از امنیت سایبری، افراد این مشاغل با روش‌ها، سیاست ها و بهترین شیوه های امنیت فناوری اطلاعات سازمانی آشنا می‌شوند. این دوره امنیت شبکه نه تنها به اطمینان از آگاهی کارکنان از این اصول کمک می کند بلکه آن‌ها را نیز رعایت و درک می کند.

فرهنگ امنیت سایبری:

در اصول و مبانی اولیه آموزش امنیت شبکه، عایق بندی اطلاعات حساس تجاری فراتر هر چیزی اهمیت دارد. یک دوره امنیتشبکه کلی و برنامه جامع آگاهی از امنیت، انتظارات روشن امنیت شبکه را برای همه‌ی کارکنان تعیین می کند و کاربران را در مورد نحوه تشخیص بردارهای حمله آموزش می دهد.

رضایت کاربران و سهامداران و مشتریان:

نقض داده ها می‌تواند هرگونه اطمینان را که مشتریان در یک شرکت داشته اند از بین ببرد یا مشتریان را ترغیب کند که  تعامل آنلاین با سازمان ها را رها کنند. با سرمایه گذاری در دوره آموزش امنیت شبکه بصورت مبتکرانه و جامع برای افراد شاغل در این زمینه، می توان به راحتی کاربران را از خطرات امنیتی آگاه و در مدیریت داده ها اطلاعات خود را مدیریت کرد.

صرفه جویی در هزینه:

خسارات ناشی از یک رویداد مرتبط با امنیت شبکه، می تواند برای شرکت، سازمان و تجارت گران و زیان‌بار باشد. بنابراین، مزایای سرمایه گذاری در دوره امنیت شبکه و آگاهی از امنیت، از نشت هزینه جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی می‌شود.

موارد زیر برخی از عواقب احتمالی است که اگر امنیت Network سازمانی ضعیف باشد:

زیان مالی سازمان

آسیب به شهرت نام تجاری

از دست دادن مشتریان سازمان

اختلالات عملیاتی

ایجاد دعاوی حقوقی

سرقت سایبری مالکیت معنوی (IP)

سرقت اطلاعات شخصی (PII)

به خطر انداختن اطلاعات مشتری، اطلاعات و تجهیزات حساس تجاری

افزایش اعتماد به نفس کارکنان و کاهش استرس:

بر اساس مطالعه آزمایشگاه کسپرسکای، 70 درصد از مردم اظهار می کنند که از اخبار نقض داده ها دچار استرس می‌شوند. دوره امنیت شبکه برای کارکنان بخش فناوری اطلاعات سازمان ها و آگاه نگه داشتن کارکنان از آخرین روش‌های تهدید و روش‌های حمله به کاهش اضطراب ناشی از عدم قطعیت امنیت سایبری کمک می‌کند. آموزش امنیت شبکه علاوه بر کاهش استرس، به حذف رفتارهای پرخطر و القای بهترین شیوه های امنیتی در سطح شرکت کمک می کند.

با تأکید بر دوره امنیت شبکه به عنوان اولویت برای تکنسین های شبکه، ابزارها و منابع پیشرفته مورد نیاز برای آموزش کافی در اختیار کارکنان نیز قرار می گیرد. علاوه بر این، مسئولیت مشترک بین کارشناسان Network و کارکنان برای استفاده ایمن از شبکه را امکان پذیر می‌کند. جنایت سایبری در همه جا وجود دارد، تخمین زده می‌شود که یکی از بزرگترین اقتصادهای غیرقانونی جهان باشد. بیشتر جنایات سایبری توسط باندهای جنایتکار سازمان یافته ای انجام می شود که از فناوری پیشرفته برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند. دوره امنیت شبکه بدون درنظر گرفتن وسعت سازمان، برای تمام کارشناسان فعال در این زمینه لازم است. این تصور که «سازمان من خیلی کوچک است و نمی‌تواند در رادار مهاجمان قرار بگیرد» یا «ما به هر حال هیچ چیز ارزشمندی برای هک کردن نداریم» یک تصور اشتباه است. هر سازمانی باید به فکر امنیت شبکه خود باشد، دوره آموزش امنیت را برای کارکنان آی تی خود در نظر بگیرد و اقداماتی را برای محافظت از خود در برابر جنایتکاران سایبری انجام دهد.

آموزش دوره های امنیت؛ کسب مهارتی که هر کسی قادر به بدست آوردن آن نیست

آموزش امنیت شبکه دوره ای است که0 مهارت هایی را به شما معرفی می کند که هیچ کس نمی تواند به سادگی و راحتی آن را به دست آورد. به همین دلیل است که هر ذهن جوان و خلاقی برای بدست آوردن حرفه در این زمینه تمرکز زیادی دارد.

* کارشناسان امنیت شبکه  با مفاهیم زیادی در دوره شبکه و سایر امنیت ها آشنا هستند که دانستن آنها بسیار جالب است

* آن‌ها به سادگی می توانند مطمئن شوند که متخصصان با رضایت کامل کار می کنند و هر روزمورد جدیدی برای کار دارند

* کار یک متخصص امنیت شبکه چندان پیچیده نیست اما چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد شبکه اصلی ، امنیت شبکه و غیره وجود دارد که باید خود را در جلسات آموزش شبکه به روز کند.

* بسیاری از متخصصان در حال حاضر برخی از پردرآمدترین مشاغل را به دلایلی غیر از مهارت هایی که با گذشت زمان کسب کرده اند، به دست آورده اند

* حرفه ای ها می توانند به راحتی با چند دوره شبکه ، کار تعدادی از ابزارها را یاد بگیرند و بنابراین یک حوزه مفید برای کسانی است که به این کار علاقه دارند.

برای شروع هرگز دیر نیست

یکی از بهترین چیزها در مورد آموزش امنیت شبکه این است که هرگز دیر نیست بدانید که می خواهید در این حرفه فعالیت کنید یا خیر.

* افراد زیادی در سرتاسر جهان هستند که این حرفه را پس از 50 سالگی انتخاب کرده اند. در واقع، اگر سابقه فناوری اطلاعات دارید، آموزش امنیت شبکه یا کار بعنوان تکنیسین در این مورد، می تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که می توانید حتی در دوره بازنشستگی انجام دهید

* نیازی به نگرانی در مورد امنیت شغلی نیست زیرا متخصصان در این زمینه همیشه به طور گسترده مورد درخواست شرکت ها قرار می گیرند و این فقط مستلزم بروز رسانی شخصی با چند دوره آموزش شبکه است

* شما همیشه می توانید به دوره های آموزش امنیت شبکه و سایر گروه های مرتبط  امنیت سایبری بپیوندید و از مزایای استفاده از عرصه امنیت سایبری برای شما استفاده کنید.

مهارت‌های مدیریتی و رهبری

متخصصان امنیت شبکه با مدرک مرتبط در این حوزه به سادگی می توانند از مهارت های عالی مدیریتی و رهبری برخوردار شوند.

* درست است که در اکثر برنامه های تحصیلی آکادمیک این مهارت‌ها به دانش‌پذیران معرفی نمی‌شود. با این حال، دوره دیدگان حیطه آموزش شبکه ملزم به ایجاد یک نام و آوازه قوی و رشد در زمینه کاری خود هستند.

* همه ویژگی‌های مناسب مورد نیاز برای به دست آوردن موقعیت شغلی مدیریتی به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط افرادی که به عنوان متخصصان امنیت شبکه کار می کنند، در صورت تکمیل مشارکت در دوره های آموزش امنیت شبکه بدست خواهد آمد.

* انعطاف پذیری بسیار بالایی در مباحث امنیتی سایبری و امنیت شبکه وجود دارد. دوره امنیت شبکه در سرفصل های بسیار گسترده ای برگزار می‌شود و هر شخص با توجه به گرایش خود می تواند آموزش امنیت شبکه را تا سطح تخصصی پیگیری کند.

همه آنچه گفته شد دلیل اصلی این است که چرا در دوره های آموزش امنیت شبکه شرکت کنید. ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که از قلم افتاده باشد، اما این‌ها بهترین دلایل برای در نظر گرفتن حداقل ها هستند.

در حال حاضر بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها در جهان هستند که بهترین برنامه ها را برای کسانی که می خواهند در آینده متخصص امنیت شبکه باشند ارائه می دهند. فقط انعطاف پذیری در این حوزه نیست که به یادگیرندگان کمک می کند تا سرعت خود را در آموزش امنیت شبکه حفظ کنند، بلکه دلایل بسیار زیادی وجود دارد تا هر شخص فعال در این حوزه خود را با فناوری به روز مطابق کند و هر فرد علاقه‌مند به این شاخه از مهندسی فناوری اطلاعات، با شرکت در دوره آموزش امنیت شبکه از مبتدی تا پیشرفته، خود را برای فعالیت در این نقش مهم در بازار کار آماده کند.

برخی از دوره‌های امنیت

جشنواره عید 1403