بلاگ

گواهینامه MCSA چیست؟

Microsoft Certified Solutions Associate یا MCSA یک گواهینامه IT سطح ابتدایی است که با استفاده از MCSA Windows Server2019  مهارت یک فرد را در نصب، ذخیره‌سازی و محاسبات تثبیت می‌کند. انتظار می‌رود گواهینامه MCSA نصب، ایجاد و مدیریت عمومی را برای داوطلب دریافت این مدرک آسان کند.

دوره‌های آموزشی MCSA در دوران آکادمی​

اگر به یادگیری MCSA و تبدیل شدن به یک متخصص MCSA علاقه‌مند هستید، دوران آکادمی دوره‌های آموزشی متنوع و کاملی را برای شما فراهم کرده است. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند تا از مبانی ابتدایی تا مفاهیم پیشرفته را فرا بگیرید و مهارت‌های لازم را کسب کنید.

معرفی گواهینامه دوره MCSA

گواهینامه آموزشی MCSA به دانش در مورد محصولات مایکروسافت اعتبار می‌بخشد. MCSA دومین سطح از هِرم گواهینامه‌های مایکروسافت است. گواهینامه به گونه‌ای طراحی شده است که منجر به هدایت دانش‌پذیران به گواهینامه‌های تخصصی‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.

بررسی گواهینامه MCSA

پیش نیازها

هیچ پیش نیاز قطعی برای شرکت در آزمون MCSA و دریافت گواهی وجود ندارد. با این حال، مایکروسافت حداقل تجربه یک ساله با فناوری مایکروسافت را قبل از امتحان توصیه می‌کند.

میانگین درآمد

از آنجایی که این یک گواهینامه سطح ورودی است، مهاجرت از شرکتی به شرکت دیگر بسته به تجربه شما متفاوت است. داوطلبانی که دارای گواهینامه MCSA هستند در مقایسه با افرادی که گواهینامه ندارند، احتمالاً حقوق بیشتری دریافت می‌کنند.

برآیند صدور گواهینامه

پس از تکمیل موفقیت آمیز این کار، مشاغل زیادی در بازار برای آن وجود دارد. مانند مدیر سیستم‌های کامپیوتری، مدیر شبکه و مواری که به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

تاریخ انقضای گواهینامه

گواهی شما تا زمانی که مایکروسافت آن گواهی را از رده خارج کند، معتبر خواهد بود. این آزمون به این دلیل است که مایکروسافت بر روی گواهینامه‌های «مبتنی بر نقش» تمرکز دارد.

گواهینامه MCSA برای چه افرادی در IT مفید است؟

گواهینامه MCSA

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد دوره‌ها و اساتید با مشاورین دوران آکادمی در ارتباط باشید.

الزامات گواهینامه MCSA2012

داوطلبان MCSA باید سه امتحان را پشت سر بگذارند: 70-410، 70-411 و 70-412.

فرصت‌های شغلی

دستاورد دوره‌های اصلی MCSA

پس از اتمام برنامه آموزش MCSA ، شرکت کننده باید شایستگی‌های اصلی زیر را نشان دهد:

نصب و پیکربندی Microsoft Windows Server 2012

این دوره دانش‌پذیر را برای امتحان 70-410 – نصب و پیکربندی ویندوز سرور 2012 آماده می‌کند. گذراندن این امتحان به‌عنوان اعتبار برای Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA): گواهینامه Windows Server2012  محسوب می‌شود.

مدیریت مایکروسافت ویندوز سرور 2012

این دوره دانش‌پذیر را برای امتحان 70-411 – مدیریت ویندوز سرور 2012 آماده می‌کند. گذراندن این امتحان به‌عنوان اعتبار برای Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA): گواهینامه Windows Server2012  محسوب می‌شود.

پیکربندی سرویس‌های پیشرفته MCSA

این دوره دانش‌پذیر را برای آزمون 70-412 – پیکربندی ویندوز پیشرفته Server2012  Services آماده می‌کند. قبولی در امتحانات پیش‌نیاز و این آزمون شرایط لازم برای (MCSA): گواهینامهWindows Server2012  را تکمیل می‌کند.

گواهینامه MCSA

مزایای داشتن گواهینامه MCSA

به‌دست آوردن شغل ایده‌آل

گواهینامه MCSA در سراسر جهان پذیرفته شده است. مدیران فناوری اطلاعات نیز مزیت‌های استخدام در این شغل را می‌دانند. داشتن این گواهینامه باعث می‌شود شما یک کاندیدای مطلوب برای کارفرمایان بوده و شما را در صدر فهرست قرار می‌دهد.

سطح حقوق دریافتی بهتر

باز هم به صنعتی که در حال کار هستید و تجربه‌ای که دارید بستگی دارد. اخذ گواهینامه به شما برتری در بین سایر داوطلبان را می‌دهد و ممکن است شما را در جایگاه شغلی با حقوق بهتری قرار دارد.

مدرک رسمی مهارت

هنگامی که شما به‌طور رسمی به‌عنوان واجد شرایط MCSA گواهینامه دریافت می‌کنید، آن را به اعتبار و مدرک رسمی دال بر آشنایی شما با سرورهای مایکروسافت و ابزارهای شبکه این ثابت می‌کند که شما بر مهارت‌های مربوط به آن تسلط دارید.

بهبود مهارت‌های بیشتر

گواهینامه MCSA مهارت‌های شما را با انواع مختلف آموزش‌های دیگر بهبود می‌بخشد. شما خواهید توانست تا سرورها یا تجهیزات جانبی شبکه را نصب، پیکربندی و عیب‌یابی کنید.

رشد شغلی

دریافت گواهینامه MCSA تنها آغاز کار شما به‌عنوان پایه‌ای برای نردبان ارتقاء در فناوری مایکروسافت است. گواهینامه‌هایی مانند MCSD و MCSE تنها تعدادی از گواهینامه‌هایی هستند که می‌توانید پس از دریافت این گواهینامه امتحان کنید.

تثبیت تعهد به فناوری

سرمایه‌گذاری زمان و پول برای صدور گواهینامه به این معنی است که شما به آن متعهد شده‌اید. رشد می‌کنید و یاد بگیرید که یک متخصص فناوری اطلاعات باشید. این به کارفرمای شما ثابت می‌کند که شما مشتاق پیشرفت و یادگیری هستید.

در دوره MCSA شما دانش مورد نیاز شبکه‌های کامپیوتری را برای اطمینان از جریان بهینه داده در میان سرویس گیرنده و سرور ویندوز یک سازمان کسب خواهید کرد. از طریق این دوره آموزشی، با سیستم فایل، ساختار فایل و فرآیند احراز هویت کاربر ویندوز 10 نیز آشنا خواهید شد. این گواهینامه تخصص شما را برای کنترل، پیکربندی، نگهداری و مدیریت نسخه Enterprise ویندوز را تایید می‌کند.

بیشتر بخوانید :

مدیریت ریسک در امنیت اطلاعات سازمانی با Splunk

مدیریت ریسک در امنیت اطلاعات سازمانی با Splunk

مدیریت ریسک در امنیت اطلاعات سازمانی با Splunk مدیریت امنیت…
سه گانه CIA و اهمیت آن در امنیت داده‌ها

سه گانه CIA و اهمیت آن در امنیت داده‌ها

سه گانه CIA و اهمیت آن در امنیت داده‌ها امنیت…
اهمیت شرکت در دوره آموزشی Fortinet

اهمیت شرکت در دوره آموزشی Fortinet

دوره آموزشی Fortinet آمادگی ورود به دنیای سایبری دوره آموزشی…

جشنواره عید 1403