بلاگ

گواهینامه MCSE چیست؟

گواهینامه MCSE برای متخصصان فناوری اطلاعات است که زیرساخت‌های رایانه‌ای را که روی پلتفرم‌هایWindows Server 2012  یا Microsoft SQL Server 2012  نصب، مدیریت و عیب‌یابی می‌کنند، می‌باشد. تخصص‌های مربوط به پیام‌رسانی، ارتباطات، شیرپوینت، ابر خصوصی، پلتفرم داده، هوش تجاری، زیرساخت دسکتاپ و زیرساخت سرور در MCSE در دسترس هستند.

دوره‌های آموزشی MCSE در دوران آکادمی​

اگر به یادگیری MCSE و تبدیل شدن به یک متخصص MCSE علاقه‌مند هستید، دوران آکادمی دوره‌های آموزشی متنوع و کاملی را برای شما فراهم کرده است. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند تا از مبانی ابتدایی تا مفاهیم پیشرفته را فرا بگیرید و مهارت‌های لازم را کسب کنید.

گواهینامه MCSE

گواهینامه Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) برای اطمینان از مهارت و تخصص در استفاده ازWindows Server، System Center و سایر فناوری‌های مایکروسافت طراحی شده است.

اعتبار گواهینامه دوره MCSE

این گواهی تایید می‌کند که کارشناسان توانایی و درک لازم برای کار، نگهداری، ارتقاء و عیب‌یابی فناوری‌های مختلف مایکروسافت را با مهارت دارند. توانایی‌های آنها را برای رسیدگی به مسائل پیچیده ای که به وضوح، سیستم‌های طراحی و راه حل‌‎های پیچیده نیاز دارند تأیید می‌کند.

تخصص‌های دوره MCSE

مایکروسافت این اعتبار را با تخصص‌هایی در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کند: برنامه‌های کاربردی تجاری، پلتفرم ابری و زیرساخت، مدیریت داده و تجزیه و تحلیل، و تحرک و بهره‌وری.

گواهینامه MCSE برای چه کسانی لازم است؟

محتوای آموزشی در دوره MCSE دوران آکادمی

دوره آموزشی آنلاین MCSE راهنمایی کامل و ماژول کاری MCSE را ارائه می‌دهد. برنامه درسی برای کمک به شما در پوشش هر جنبه مهم MCSE طراحی شده است. این دوره در آموزشگاه دوران آکادمی با مدرک جهانی برگزار می‌شود. در زیر برخی از موضوعات تدریس شده در دوره آموزش گواهینامه آنلاین MCSE آمده است:

جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد دوره‌ها و اساتید با مشاورین دوران آکادمی در ارتباط باشید.

پیش‌نیازهای گواهینامه دوره MCSE

داوطلب باید درک اصلی از موارد زیر داشته باشد:

سرورها و مفاهیم مرتبط با شبکه‌های کامپیوتری، پروتکل‌هایی مانند پایگاه داده‌های تعاملی TCP/IP A+، Active Directory، N+، SharePoint، DHCP و DNS.

تجربیات لازم جهت دریافت گواهینامه MCSE

یک متخصص معمولی دارای گواهینامه MCSA باید قبل از شرکت در این آزمون 6 تا 12 ماه تجربه عملی فناوری اطلاعات داشته باشد. برای کسب این گواهینامه، قبولی در 3 آزمون پایه و یک آزمون اختیاری لازم است.

مسیرهای شغلی MCSE

با استفاده از برنامه‌های صدور گواهینامه MCSE، افراد می‌توانند مهارت‌های سطح پیشرفته‌ای را کسب کنند که در قالب تأثیرات تجاری قابل توجهی در معرض دید قرار می‌گیرد. این در نهایت می‌تواند شغل شما را به‌عنوان یک حرفه‌ای خبره IT که می‌تواند تعدادی از برنامه‌های تجاری پیچیده شامل استفاده از فناوری‌های مایکروسافت را مدیریت کند، تقویت کند.

درآمد Mcse در سطح جهانی 2024

از 1 ژوئیه 2024، متوسط ​​دستمزد سالانه مایکروسافت Mcse در ایالات متحده 77.880 دلار در سال است.

به عبارتی با یک حساب سر انگشتی ساده باید گفت: تقریباً 37.44 دلار در ساعت است. این معادل 1497 دلار در هفته یا 6490 دلار در ماه است.

5 شهر پردرآمد برای شغل Microsoft Mcse

ارقام مربوط به دریافتی در طول یک سال است. توجه داشته باشید که به ترتیب از بیشترین دریافتی‌ها در جهان شروع شده است. پایه حقوق MCSE همان 77.880 ذکر شده است.

اگر از قبل تجربه‌ای در زمینه فناوری اطلاعات دارید و می‌خواهید آن را به یک حرفه تبدیل کنید، گواهینامه‌های امنیت سایبری به شما مدارک معتبر را می‌دهد که کارفرمایان به‌دنبال آن هستند.

شما می‌توانید از گواهینامه MCSE برای ارتقاء یا پیوستن به صنعت با مهارت‌های شغلی خود استفاده کنید. در هر صورت، این اعتبارنامه‌ موقعیت شما را به‌عنوان یک حرفه‌ای معتبر IT نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید :

مدیریت ریسک در امنیت اطلاعات سازمانی با Splunk

مدیریت ریسک در امنیت اطلاعات سازمانی با Splunk

مدیریت ریسک در امنیت اطلاعات سازمانی با Splunk مدیریت امنیت…
سه گانه CIA و اهمیت آن در امنیت داده‌ها

سه گانه CIA و اهمیت آن در امنیت داده‌ها

سه گانه CIA و اهمیت آن در امنیت داده‌ها امنیت…
اهمیت شرکت در دوره آموزشی Fortinet

اهمیت شرکت در دوره آموزشی Fortinet

دوره آموزشی Fortinet آمادگی ورود به دنیای سایبری دوره آموزشی…

جشنواره عید 1403